Feministkám to klaplo. Z #MeToo už je továrna na peníze! | Reflex.cz
nahoru

Feministkám to klaplo. Z #MeToo už je továrna na peníze!

Jiří X. Doležal8. října 2018 • 17:30
Chlap? Vykastrovat a zničit! MeToo!
Chlap? Vykastrovat a zničit! MeToo!
• foto: 
Profimedia.cz

Už po roce od zahájení akce #MeToo můžeme s uspokojením konstatovat, že nová neomarxistická iniciativa přinesla výsledky. Přestože je tento feministický nesmysl zjevně umělý a vyfabulovaný konstrukt, genderově uvědomělým děvčatům se již po roce podařilo, že jim za kydy o sexuálním obtěžování platí.

Zavolali mi z Českého rozhlasu, zda se k ročnímu výročí kampaně #MeToo nechci zúčastnit besedy s nějakou mítujačkou. Neptal jsem se s kterou, nejsem schopen mezi nimi rozlišovat. Mělo to být po telefonu, takže zavolali a moderátor položil dotaz, jak výsledky ročního snažení feministek. Mítujačka říkala, že se kampaň povedla, na Západě se už podařilo zničit hodně lidí, ale v ČR se zatím podařilo zlikvidovat jen málo chlapů. Já jsem odpověděl, že i já považuji kampaň za úspěšnou. Řada feministek byla v televizi, a jedna si prý dokonce našla chlapa – ale to nemám ověřené. Pak se na mě řvalo.

#MeNo!

Upozorňuji – nevím jak v USA, ale kampaň jako #MeToo je v České republice úplná blbost. Jev, proti kterému bojuje, zde v mém sociální prostředí prostě není. Nevím, jak to chodí v kravíně, to je pravda, ale v městském prostředí médií je tak tabuizované jako sexuální obtěžování, zvláště pak na pracovišti, jen jedno další téma: homofobie. V mediálním prostředí se děje hodně špatného, ale jakékoliv projevy homofobie a sexuálního obtěžování (jinde než na místech k tomu určených – hospoda) prostě nepřipadá v úvahu.

#MeToo po 36 letech: Kuriózní obvinění zamotává volbu nového člena Nejvyššího soudu USA

Kdybych já či kdokoliv jiný z mých kolegů přišel do redakce a zvesela poplácal některou z kolegyň po zadku, letím. V řádu minut, kdyby byl šéfredaktor či personální ředitelka na obědě, tak v řádu desítek minut. A naše zákony od trestního přes pracovní až po občanský umožňují jakékoliv obtěžované ženě účinnou obranu již třicet let. A kampaň zaměřená proti jevu, co se nevyskytuje... No ochranáři zvířat taky demonstrují proti týrání zvířat v cirkusech, přestože v cirkusu dnes u nás zvířata opravdu nikdo týrat nemůže, tak co.

Dala a nebyla slavná...

Pravdu o úplném začátku kampaně v USA už nejde z ČR dohledat, bylo publikováno tolik zcela protikladných informací, že by to chtělo místní šetření. Další případy ničení chlapů, především z filmového průmyslu, už byly medializovány bez té příšerné hysterie, takže jsou čitelnější a mají zcela zákonitý scénář, ne-li algoritmus. Popíšu: Hysterička se rozhodne, že bude slavnou herečkou. Vyhledá producenta a dle předvedeného sexuálního výkonu dostane roli (od „čurdy“ – viz též „štěk“ – až po roli hlavní, když se to producentovi fakt líbilo).

Herecká legenda Liv Ullmannová ostře vystoupila proti kampani #MeToo

No a nyní může nastat jedna ze situací, která je spouštěčem likvidační kampaně proti producentovi:

- role je menší, než hysterička čekala, takže není slavná;

- film se nechytl a hysterička rovněž není slavná;

- film se nechytl a hysterička v něm měla jen čurdu, takže není slavná dvakrát.

No a když není hysterička slavná, přestože dala, tak jí nezbývá než udat producenta, že ji „oharašil“, a díky neomarxistické hysterii za měsíc producent doplňuje zboží v Penny. No, a s takovouhle kampaní by dle mého měly feministky jít do Gender Institutu.

#MeToo navěky!

I vyjádřil jsem v rozhlase stručně výše uvedené, zase se křičelo a nakonec spoludiskutující mítujačka řekla, že problém v ČR nesporně existuje, protože ona už ve věci proškoluje ve firmách lidi. Jak jsem celkově hloupý a nemám neomarxistický duchovní přesah, pochopil jsem jediné: Skutečně tu dámu za to, že někomu vykládá, že chlapi nemají plácat ženy přes zadek, platí? I zeptal jsem se. S jistými rozpaky feministka prohlásila, že ano.

10 nových volebních proher ČSSD aneb Blouznění socialistů, jak se odrážejí ode dna

Na můj další dotaz, kolik jí ten aktivismus měsíčně hodí, bohužel neodpověděla. A tak jsem si s hrůzou uvědomil, že kampaň #MeToo neskončí a nepřejde, jak jsem si myslel, že to není kampaň za zviditelnění vybraných feministek, aby byly v televizi a našly si chlapa.

To si jen holky našly další cestičku, jak si nechat za svůj angažovaný aktivismus a budování občanské společnosti platit, takže se #MeToo nezbavíme, dokud na tom budou moct feministky bouchat kačky. Ale zase na druhou stranu – je to na občanskou společnost, jíž jsou feministky nejlepším výkvětem, výborný výkon. Vymyslely si nesmysl a uměly si zařídit, že je za něj už rok poté platí. A to je fakt dobré.

Bohumil Pečinka: Malé ohlédnutí za komunálními volbami v Praze aneb Jsou Pražáci zblblí?
Ekonom Vladimír Pikora: Velký bratr se dívá, co kupujete
VLADIMÍR PIKORA 4. října 2018 • 13:20

Ekonom Vladimír Pikora: Velký bratr se dívá, co kupujete
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Fámy, které cloumají státem, jsou nejriskantnějším nástrojem politiky
PREMIUM X Diskriminace mužů-účetních: Česká veřejná správa povýšila formalismus na kafkovský piedestal
PREMIUM X Bouřlivý říjen 1918: Jak vzniklo Německé Rakousko a málem nevzniklo Československo
PREMIUM X Jaroslav Lobkowicz: Monarchie? Raději bych zůstal u prezidenta a republiky...
PREMIUM X První scéna? Ano, ale jen tu a tam, tvrdí autor seriálu o Národním divadle Aleš Kisil

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější