Jaromír Bosák: Kluk, co poslal domů Messiho. Je mu devatenáct a všechny peníze dává na charitu | Reflex.cz
nahoru

Jaromír Bosák: Kluk, co poslal domů Messiho. Je mu devatenáct a všechny peníze dává na charitu

Jaromír Bosák2. července 2018 • 13:00
Kylian Mbappe oslavuje druhou trefu do branky Argentiny
Kylian Mbappe oslavuje druhou trefu do branky Argentiny
• foto: 
Reuters

Francie a Argentina. Tomu říkám start play off mistrovství světa. Kdo ten zápas v Kazani viděl, bude si ho určitě pamatovat do konce života.

Francouzi nastoupili s Griezmannem, Mbappém či Giroudem, tedy v plné palbě. Zatím toho v Rusku zase tak moc nepředvedli, ale to měli s jihoamerickým soupeřem společné. Těžko říci, kdo tentokráte dával dohromady sestavu bílo-modrých. Jestli Messi, Mascherano, nebo zda mohl do této problematiky přispět nějakou tou poznámkou trenér Sampaoli. Hodně se o hierarchii argentinské kabiny v posledních dnech mluví. Za sebe říkám, že nevím, kde je pravda. Informace mám jen z tisku, a jak znám argentinské kolegy, snadno udělají z nevinné přihrávky uprostřed hřiště stoprocentní gólovou šanci, takže bych byl trochu opatrný. 

Jaromír Bosák: Němci jako přežraní psi!
JAROMÍR BOSÁK 28. června 2018 • 13:26

Jaromír Bosák: Němci jako přežraní psi!

Z Francouzů byli skvělí Mbappé s Griezmannem. Jako by v sobotu odhodili mnohakilogramovou zátěž. Po hřišti doslova létali a defenzíva Argentiny stála hned od začátku utkání na hliněných nohách. První gól dal Griezmann z penalty po faulu na Mbappého. Argentinci si nevěděli rady, za celý zápas nepřišli na to, jak teenagera v modrém dresu zastavit, nebo aspoň přibrzdit.

Vždycky před turnajem se hodně spekuluje, kdo se stane největší hvězdou. Dnes se vážně hodně hlasitě přihlásil devatenáctiletý Mbappé. Je tak rychlý, že se prakticky nedá na hřišti chytit, k tomu je na tom výborně technicky. A pak proti němu hrajte. Tím hůře pro argentinské beky, že ukázal i chladnokrevnost v zakončení a ve velké pohodě dvakrát zavěsil.

Jaromír Bosák: Politická korektnost mi bere radost ze života, schovávají se za ní…

Messi tedy vyšel na světovém šampionátu opět naprázdno. A je dost pravděpodobné, že jsme ho na takovém turnaji viděli naposled. Je to prokletí. Všichni od vás očekávají zázraky, protože jste Messi, ale na hřišti vám s tím nikdo moc nepomůže.

Když jsem se zmínil o Messim, musím uvést i jméno Kanté. Nevysoký francouzský záložník měl jasný úkol nepustit Messiho do hry. Pohyboval se neustále v jeho blízkosti a svůj úkol, přes dvě Messiho asistence, splnil na výbornou. A bez faulů. Jeho jméno přidávám hned za Mbappého a Griezmanna, na konečném výsledku se podílel daleko více, než mohl odhalit první pohled.

Jaromír Bosák: Ruský deník komentátora ČT aneb Pozor na ženy s drdolem a knírem!

Ale stejně se ještě vrátím k Mbappému. Tenhle kluk to má v hlavě docela slušně srovnané. Nechal se slyšet, že nechce brát peníze za to, že reprezentuje svou zemi. Vše, co si vydělá během šampionátu, hodlá věnovat na charitu. Mělo by to dělat zhruba 20 000 eur na zápas. A už má za sebou čtvrtý…     

Z připravované knihy, která vyjde bezprostředně po skončení šampionátu.

10 věcí, které nikdy nesmíte udělat na karlovarském festivalu
Milan Tesař 1. července 2018 • 12:36

10 věcí, které nikdy nesmíte udělat na karlovarském festivalu

Babišova věrná s pochybným titulem. To je nová ministryně Malá
Oliver Adámek 23. června 2018 • 16:52

Babišova věrná s pochybným titulem. To je nová ministryně Malá

Jaromír BosákVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější