Legitimizace pedofilie a konec miss v plavkách aneb Podivní tvorové moderní doby | Reflex.cz
nahoru

Legitimizace pedofilie a konec miss v plavkách aneb Podivní tvorové moderní doby

Marek Stoniš14. června 2018 • 06:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Ivan Steiger

Tvor, který si nechá říkat Marie Feryna, mě kdysi v reakci na editorial, v němž jsem spáchal heterosexuální coming out, veřejně označil za homofobní prase či něco podobného. Později jsem zaznamenal aktivity tvora ještě v souvislosti s jeho výzvou, aby se LGBT komunita přestala bát prosazovat (třeba v rámci pravidelného pražského festivalu „jinakosti“) legitimizaci pedofilie.

Přiznám se, že mě představa sexuálního zneužívání dětí coby součásti pestré palety moderních sexuálních orientací tak pobouřila, že mi došel humor a napsal jsem proti tvorovi trošku vážnější článek.

Nyní se ukazuje, že tvor (prý je to muž, ale vystupuje jako žena, nevím) měl v levičáckém komunitním centru Klinika znásilnit dvě ženy. Tvor sice tvrdí, že si nic nepamatuje, protože byl opilý, ale to ho snad před koly spravedlnosti neuchrání.

Překvapuje mě ovšem, že feministické kruhy, ke kterým se tvor hlásí, tváří v tvář jednomu z nejodpornějších zločinů, jaké si lze v jejich očích asi představit, mlčí. To když si americký herec dovolí pozvat herečku na hotelový pokoj k prolistování scénáře, hlasitě křičí #MeToo. Možná proto, že znásilňující tvor mezi feministkami vrhá špatné světlo na celé hnutí, a tak bude lépe zamést případ pod tlustý genderový koberec.

Putin asi nemá radost, zahájení mistrovství světa ve fotbale v Rusku zastínil summit …

Tvor Feryna možná teď bude mít starosti poněkud jiného druhu, nicméně rozhlédne-li se po světě, musí si zamnout pracičkami. Na válečném poli tažení proti ponižování žen se dosáhlo dalšího výrazného pokroku: Organizátoři americké soutěže královny krásy oznámili, že po mnoha stížnostech nebude o vítězce rozhodovat promenáda v plavkách.

Uznali, že dosavadní přístup k volbě byl opravdu „zastaralý“. „Nebudeme vás soudit podle vašeho vzhledu, protože nás zajímá vaše osobitost,“ vzkázala organizátorka soutěže jejím účastnicím. Co to znamená? Že soutěž bude trošku komplikovanější, protože, jak známo, osobitost se nedá měřit podobně jednoduše jako krása.

Azylantem znásilněná a zavražděná dívka: Všichni to čekali... Merkelová to prostě …

„Dámy a pánové, na pódium přichází dívka XY, jejíž osobitost má míry 90-60-90! Můžete nám říci, odkud jste přijela, kdy si vaše okolí poprvé všimlo, že jste výrazně osobitá, jsou osobití i vaši rodiče? Nebojíte se, že kdybyste se stala nejosobitější dívkou země, bude na vaši osobitost žárlit váš dosavadní přítel? Uvažujete v případě úspěchu o akademické dráze, jste připravena podepsat exkluzívní smlouvu s některou z našich předních univerzit? Co zrovna čtete a jak chcete posílit světový mír?“ Nejsem asi jediný, komu se zdá, že současný svět se ubírá trošku zvláštním, až bizarním směrem.

Ale zpět na začátek. Upřímně bych si ovšem přál, aby se ukázalo, že na Klinice k žádnému znásilnění nedošlo a že obvinění Feryny je jednou z dalších aktivistických podivností této komunity. Prostě to těm holkám nepřeju. Ale kdyby přece jen, doufám, že se z velmi osobitého tvora Feryny nestane díky případnému trestnímu stíhání a následnému soudu lidskoprávní mučedník, ocitnuvší se ne vlastní vinou v soukolí staré, nemoderní justice.

Ne všechno, co je nové, je totiž lepší než to staré.

Text vyšel jako editorial nového tištěného Reflexu.

Reflex 24/2018

Vladimír Pikora: Proč se v naší ekonomice právě teď láme chleba?
VLADIMÍR PIKORA 7. června 2018 • 13:14

Vladimír Pikora: Proč se v naší ekonomice právě teď láme chleba?

Psychologická sonda k summitu Trump – Kim: Když se sejdou dva „blázni“, může to klapnout
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější