Babiš v roce 2014 označil Pocheho, kandidáta ČSSD na ministra, za kmotra. Dnes tvrdí, že ho nezná | Reflex.cz
nahoru

Babiš v roce 2014 označil Pocheho, kandidáta ČSSD na ministra, za kmotra. Dnes tvrdí, že ho nezná

Viliam Buchert21. května 2018 • 07:20
Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) v Praze
Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) v Praze
• foto: 
Foto Blesk - Robert Klejch

Premiér Andrej Babiš už mnohokrát předvedl, že když nechce, tak si některé věci raději nepamatuje. Podle toho, jak se mu to hodí. Naposledy se to stalo v souvislosti s nominací sociálního demokrata Miroslava Pocheho na funkci ministra zahraničních věcí. V neděli premiér říkal, že Pocheho nezná a nechce ho hodnotit na základě informací z médií. Ale v únoru 2014 toho samého člověka označil za „kmotra ČSSD“. Jak to, když ho nezná?  

V únoru 2014 se tehdejší předseda vlády Bohuslav Sobotka ostře vyjádřil na adresu svého koaličního partnera, Babišova hnutí ANO. Tvrdil, že ANO se rozpadne a že ho v Praze začínají ovládat lidé napojení na kmotry. Andrej Babiš nejdříve v písemném prohlášení pro agenturu ČTK odpověděl takto: „Premiér potřebuje pražskou kmotrovskou organizaci ČSSD, aby ho podporovala proti haškovcům.“

Sobotka se tehdy vyjadřoval ke změnám ve vedení ANO v Praze. Předsedkyní pražské organizace hnutí se stala místostarostka desáté městské části Radmila Kleslová, která byla předtím členkou ČSSD. „Pokud vím, paní Kleslová s panem Babišem v minulosti dlouhodobě odborně spolupracovala, a tak není překvapení, že ji požádal o pomoc v situaci, kdy mu pražské ANO začali postupně ovládat zkompromitovaní bývalí členové ODS či TOP 09, spojení s nejrůznějšími kmotry a kmotříky z podnikatelského polosvěta,“ uvedl na adresu svého koaličního partnera před čtyřmi lety Sobotka.

 

Divoké spekulace: Šlechtová do Tokia, či nikam? Kohout na zamini? Vládnou místo Ťoka …

Babiš pro web iDNES.cz reagoval, že je to nesmysl. „Pražští kmotři jsou právě v ČSSD. Hulínský je náměstek ministra a Poche na kandidátce do Evropského parlamentu,“ uvedl Babiš.

Jenže tuto neděli premiér Babiš novinářům před odletem na návštěvu Finska řekl: „Pana Pocheho neznám a nechci ho hodnotit na základě informací z médií.“

Z informací médií přitom podle všeho ale vycházel právě v roce 2014, když Pocheho hodnotil.

Babišovi kluci z plakátu odpadávají jeden po druhém. Zůstane mu jen Faltýnek?

Do povědomí veřejnosti se Poche totiž zapsal v roce 2010 aférou, kdy zdůvodňoval své statisícové příjmy z funkcí ve statutárních orgánech firem napojených na hlavní město tím, že peníze odvádí jako dar do stranické kasy ČSSD. Když jej tehdy Hospodářské noviny konfrontovaly s argumentem, že mezi velkými sponzory své strany nefiguruje, odpověděl tím, že dary rozepisuje na další osoby, aby se vyhnul daňovým povinnostem.

To Andrej Babiš zcela jistě dobře věděl právě z médií. Dnes podle médií Pocheho, který je přitom skutečně špatnou volbou na šéfa diplomacie, hodnotit nechce a prý ho nezná.

Premiér v demisi Babiš: Prožeru to za vás. Makám!
Marek Stoniš 16. května 2018 • 20:35

Premiér v demisi Babiš: Prožeru to za vás. Makám!

Krásné dívky, které měly potěšit vojáky během válečných konfliktů. Podívejte se

 
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější