Krnáčovou naložit do taxíku a odvézt do Bratislavy! | Reflex.cz
nahoru

Krnáčovou naložit do taxíku a odvézt do Bratislavy!

Marek Stoniš9. února 2018 • 13:15
Adriana Krnáčová - ilustrační snímek.
Adriana Krnáčová - ilustrační snímek.
• foto: 
Eva Fornálová

Odpoledne přijedou na pražské Wilsonovo nádraží přátelé ze severní Moravy. Budou mít plno kufrů, a tak jsem jim slíbil, že je odvezu autem. To jsem ovšem netušil, že magistrálu nechá vedení Prahy i státní policie zablokovat polozločineckou galerkou, která si říká Asociace koncesionářů v taxislužbě. Ta protestuje proti tomu, že konkurenční alternativní přepravci (Uber a spol.) prý nedodržují zákony a neplatí pro ně stejná pravidla jako pro klasickou taxislužbu. Co je mi po tom? Já potřebuji odvézt přátele z nádraží do Holešovic, což je za normálních okolností úkon trvající kolem dvaceti minut.

Co mi říká primátorka hlavního města Adriana Krnáčová? Nic, že prý nemůže s alternativními taxikáři nic dělat, že se musí změnit legislativa, bleble. A policie dohlíží pouze na to, jak se taxikáři přesouvají v zástupu desetikilometrovou rychlostí a nenechávají automobilisty projet páteřní pražskou komunikaci.

A Krnáčová (ANO) a její koaliční aktivistická banda (zelení, piráti, sociální demokraté), převlečená za komunální politiky, se mezitím hádá, jestli má na magistrálu instalovat více semaforů, odpočívadel pro rodiny s dětmi, automatická zpomalovadla a bůhvíco za další nesmysly.

V Praze opět protestují taxikáři proti Uberu, centru hrozí dopravní kolaps

Že námi placená policie a další represívní orgány nejsou schopny zasáhnout proti taxikářským vyděračům, opravdu ovšem nechápu. Jsou přece tak bdělí a akceschopní! Zkuste třeba v Praze zaparkovat jedním kolem dvacet centimetrů mimo namalovanou modrou zónu. Jste okamžitě zločinec, na kole botu, za sklem papír s pokutou a ve schránce úřední dopis, že jste spáchal trestný čin podle desítek paragrafů. To by jim šlo. Dnešní pražský zločin a trest vypadá v praxi tedy takto: Neohrožujete nikoho, jste zločinec. Ohrožujete všechny, pokrčí nad vámi "sporavedlnost" rameny.

Takže přátelé, pokud na nádraží nebudu včas, pravděpodobně trčím uprostřed taxikářské kolony, případně sedím v poutech na některé z policejních služeben, neb jsem opustil auto a jal se spáchat útok na vybraného veřejného činitele (policistu, primátorku, zastupitele, ministra dopravy?).

Je UBER taxi? Jak funguje, proč proti němu protestují taxikáři a proč ho chtějí zakázat
Unikátní pohled do života New Yorku, taxikář 10 let fotil své cestující

 
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři

PREMIUM X Stojánek za tisíc dolarů
11. června 2019 • 14:03

Stojánek za tisíc dolarů

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější