Karel Steigerwald: Před kým celou zprávu OLAF tajíte? Před stíhanými? Ti ji už mají, přišla jim z Bruselu... | Reflex.cz
nahoru

Karel Steigerwald: Před kým celou zprávu OLAF tajíte? Před stíhanými? Ti ji už mají, přišla jim z Bruselu...

Karel Steigerwald5. ledna 2018 • 14:20
Čapí hnízdo
Čapí hnízdo
• foto: 
Čapí hnízdo

Nezveřejňovat celou zprávu z Bruselu je stejně bezpečné jako stéblo, na němž plave tonoucí. Už síla, s níž se lidé Babišova světa snaží o ututlání, rozmělnění, či alespoň odložení obsahu zprávy, svědčí o tom, že zpráva je pro Babiše a spol. třaskavinou. To je pochopitelné – z hlediska stíhaných.

Zdůvodňovat tyto manévry argumentem, že zpráva je důkaz v trestím řízení, a proto se nemůže zveřejnit, je z hlediska nestíhaných směšné. Vždyť obsah zprávy mají stíhaní a jejich přidružené úřednictvo dávno v rukou. Jim z Bruselu přišla přímo, však jsou nejen stíhaní, ale někteří také svého druhu stíhatelé. Nebo snad věříte tomu, že příslušní úředníci ministerstva financí včetně ministryně, vesměs zaměstnanci pana Babiše, o zprávě šéfovi nic neřekli? A že šéf dál nic neřekl příbuzenstvu? Tomu byste věřili? Já ne.


Co je OLAF a jaké ma pravomoci? Čtěte zde >>>


Je to obráceně. Úřady tají zprávu před nestíhanými, ti k ní mají jen přístup ilegální. Už víte, co je to konflikt zájmů? Příští týden budou stíhaní a spol. ve sněmovně říkat: šéfa do rukou mafie nevydáme. Vždyť i zpráva z Bruselu, kterou jsme nečetli, je jen jakési brebentění.

Pozorujte pečlivě, kam až Babišova parta, které se OLAF týká, půjde. Kam až dojde, taková bude naše doba.

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější