nahoru

Karel Steigerwald: Staré časy se blíží

Karel Steigerwald 19. července 2017 • 10:30
Komunistické řeznictví
Komunistické řeznictví
• foto: 
archiv

Vláda svými zásahy (EET, zákaz kouření v hospodách atd.) nejprve ohrozila a v mnoha případech zrušila podnikání v malých obcích. Zanikají hospody i krámky. 

Lidi to štve, a proto vláda jako druhý krok nabízí program „Podpora obslužnosti venkova“, který by měl řešit následky předešlých vládních zásahů a oživit „obslužnost venkova“. Kdyby nebylo této vlády, nebyl by žádný program zapotřebí, venkov by se „obsloužil“ sám.

Podivnou součástí vládního programu na oživení toho, co sama zničila, je prodej potravin na poštách. Připomíná to starý vtip z časů komunistické vlády:  Přijde pán do mlékárny a ptá se: Nemáte maso? Prodavačka odpoví: My nemáme mléko, maso nemají v Masně. Masna byl název pro řeznictví v časech, kdy komunistická vláda měla v rukou nejen totální program pro oživení obslužnosti venkova, ale i tu obslužnost a ten venkov. Tak nás čeká maso na poště, což je krok dopředu, rozuměj dozadu. Komunisti neměli maso v Masně, my ho nebudeme mít na poště.   

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější