
Když se konečně rozhoupal k tomu, že si nechal poslat příslušný spis, rozběhla se cílená likvidace usvědčujících důkazů o nezákonném odposlouchávání. Městský soud v Brně, u kterého se vede trestní řízení proti Zadehovi ve věci údajného křivého obvinění, totiž poslal na Ministerstvo spravedlnosti neúplný trestní spis. Vyřazeny z něho byly všechny důkazy o odposleších. Spis si přitom vyžádalo MS právě kvůli této kauze a v žádosti výslovně uvedlo, že jej chce se všemi přílohami.
Týž den, kdy byla žádost ministerstva doručena soudu, soud odeslal podstatnou část spisu Vrchnímu státnímu zastupitelství v Olomouci. Tam spis vykuchali a neškodnou část vrátili na soud, který ji poslal Pelikánovi. Tímto postupem se Městský soud v Brně dopustil záměrné likvidace důkazů a zkomplikoval jakýkoli přezkum jeho dosavadního postupu.
Ze spisu Zadehovi obhájci současně zjistili, že ze strany policejního orgánu došlo po žádosti ministerstva ke zničení sporných záznamů o odposleších a jejich přepisů. Vzhledem k více než dvouměsíční prodlevě, se kterou k tomuto kroku dochází, ale tento čin nepůsobí jako snaha o nápravu protiprávního stavu, nýbrž jako úmyslné zahlazování stop po protiprávním postupu orgánů činných v trestním řízení. Pokud byly zničeny přepisy předmětných odposlechů mezi obviněným a obhájci, tak jak mělo být
učiněno neprodleně po zjištění, že v rámci odposlechů byly tyto hovory zaznamenány, komplikuje tento krok pozici orgánů činných v trestním řízení povolaných k řešení pochybení policejních orgánů a státního zástupce.
Vše o likvidaci důkazů přitom již před jednáním parlamentních komisí Pelikán věděl od Zadehových obhájců, a přesto hrál překvapeného. Každý slušný ministr spravedlnosti by z takového postupu vyvodil co nejpřísnější personální důsledky. To by se ale nesmělo jednat o Pelikána, který je, pokud se to týká státních zástupců a soudců, kteří jim jdou na ruku, ochoten přikrýt jakoukoli špinavost, jakoukoli nezákonnost.