nahoru

Petice za právo osamělých mužů na umělé oplodnění a strach

Jiří X. Doležal14. července 2017 • 16:30
Umělé oplodnění - ilustrační snímek.
Umělé oplodnění - ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Recesistická a kritická petice za těhotné muže je stará už několik měsíců, v průběhu sběru podpisů ale pořadatelé zjistili nerecesistickou a znepokojivou pravdu: Podle pořadatelů petice se lidé začínají bát onu petici podepsat.

V dubnu probíhala v Poslanecké sněmovně velká diskuse o umělém oplodňování. Část našich zákonodárců zapomněla, že základním stavebním kamenem společnosti je rodina, a podle toho dopadla také poslanecká iniciativa. Žena, která nežije „v pravoplatně uzavřeném manželském svazku, a pokud tuto zdravotní službu hodlá podstoupit samostatně, s použitím spermatu anonymního dárce“, by podle sociálního demokrata Františka Adámka měla také mít právo na umělé oplodnění.

Jinak řečeno — z plození dětí a jejich výchovy se najednou nestal úkol pro pár, ale jen pro jednotlivou ženu. Pokud bychom takový návrh přijali, vlastně bychom tím rozhodli o podpoře vzniku dětí, jež budou od samého počátku, od narození, handicapované. Dnes už nejsou léta bujícího feminismu a vývojová psychologie přesvědčivě prokázala, že ke kvalitnímu dospívání a zrání dítě potřebuje oba rodiče — otce i matku.

Umělé oplodnění: To by tak hrálo, mít dítě bez chlapa…
Marek Stoniš 3. května 2017 • 16:15

Umělé oplodnění: To by tak hrálo, mít dítě bez chlapa…

Kdybychom ovšem přijali normu, že umělé oplodnění může podstoupit i osamělá žena, řekli bychom tím, že vlastně podporujeme rození nezakotvených dětí, které nebudou mít úplnou rodinu. Což by stát opravdu neměl dělat — a poslanci také rozhodli, že žena bez manžela právo na umělé oplodnění mít nemá.

V rámci diskusí však vznikla recesistická petice, jež volá po právu na umělé oplodnění i pro muže. Je to samozřejmě evidentní blbost a recese. Přestože v tisku najdeme řadu článků o tom, že porodil muž, při podrobném přečtení se dozvíme, že šlo o transgender muže se zachovalými ženskými genitáliemi. Tedy nešlo o porod mužů, ale o porod žen přepapírovaných na chlapa. Těhotenství muže příroda prostě neumožňuje. Takže je zcela evidentní, že jde o recesistickou petici a zcela nereálný požadavek.

Petice visí na e-petice.cz od dubna. A závěry jsou tristní. Přestože jde evidentně o recesi, má pořadatelka Hana Konečná spoustu zpětných vazeb, že se její srandovní petici lidé bojí podepsat.

Lidovci ze stanů, Kalousek do LESa a smějící se Babiš
Marek Stoniš 13. července 2017 • 15:49

Lidovci ze stanů, Kalousek do LESa a smějící se Babiš

„Zatím máme s peticí tyto zkušenosti: Lidi se bojí petici podepsat, aby nebyli nařčeni z politické nekorektnosti. Lékaři se bojí petici podepsat, aby nebyli nařčeni z nekolegiality k lékařům z asistované reprodukce. Lidi se bojí petici podepsat, prý že státní orgány nepoznají, že jde o recesi, a vezmou to vážně,“ napsala po několika týdnech od vyvěšení petice na web. Ptám se jí, jestli se situace nějak vyvinula. „Lidi se bojí tuto recesi podepisovat, ačkoliv s jejím záměrem souhlasí. Kamarád etik, filozof, mi napsal, že v současné ,politicky korektní hysterii‘ na takové texty není vhodná doba. Zřejmě je tedy pozdě.“

Prostě — lidé mají opět strach být spojováni s něčím, co se příčí oficiální politické korektnosti. A takový strach občanů znamená jen jediné: Aniž bychom si všimli, totalita překabátěná do roucha politické korektnosti je zpět!

Inseminátor Babiš získal dominantní postavení na trhu umělého oplodňování
Kvalita spermií bílých mužů je stále horší. Plodnost pořád klesá. Vymřeme?

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější