Andrej Babiš, Julius Šuman a gangsterismus ve státních strukturách | Reflex.cz
nahoru

Andrej Babiš, Julius Šuman a gangsterismus ve státních strukturách

Bohumil Pečinka2. července 2017 • 15:00
Andrej Babiš - ilustrační snímek.
Andrej Babiš - ilustrační snímek.
• foto: 
Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Poslední rok se český veřejný prostor stává obětí mediálních her policistů a zpravodajských důstojníků. Pokud tomu nechceme podlehnout, musíme odlišovat tvrdá fakta od manipulací. Zvláště v okolí aféry s krycím názvem Julius Šuman. Jednou z hlavních postav je bývalý novinář vydavatelství Empresa Media a později Mafry Marek Přibil. V obou vydavatelstvích stál vždy trochu mimo redakce a byl vyhlášeným člověkem na špinavou práci.

Nepodléhal šéfredaktorům, ale jen zájmům vydavatele, což ostatní novináři věděli, takže se k němu stavěli se směsicí strachu a opovržení. Když si Andrej Babiš pořídil Mafru s deníky MF Dnes a Lidové noviny, opatřil si i Přibila a vedení vydavatelství využívalo jeho služeb k psaní likvidačních článků. V pražském novinářském světě o jeho roli všichni věděli.

Ne, že ne. Důvodem bylo, že tři velké pseudoaféry, které pomáhal rozjíždět (Čadek, ministr vnitra v nevěstinci a kriminální pozadí reorganizace policie), se ukázaly jako lživé, což konstatovala i parlamentní vyšetřovací komise a šetření provádějící policisté.

Před několika týdny se skupina označující se jako Julius Šuman rozhodla na Twitteru zveřejnit nahrávky rozhovorů Přibila s Babišem. Vyplývá z nich, že jejich propojení bylo ještě užší, než se předpokládalo. A včera vybuchly tři mediální granáty: Přibil vyšel z ilegality a promluvil ve dvou rozhovorech (DVTV a Seznam Zprávy).

Nový Babišův odposlech: Ať jde do p*či pravda a láska. Havel byl estébák, Kleslová špionka

Poté antibabišovská skupina Julius Šuman zveřejnila další nahrávku. A reportér Českého rozhlasu Janek Kroupa oznámil, že odtajní, co všichni v mediálním světě dávno tušili: pro Přibila pracovala skupina policistů a předávala mu informace o policejním prezidentovi a ministru vnitra. V Kroupově tvrzení je nové to, že zveřejnil jejich jména (Hájek, Večeřa).

A šokující je i způsob, jak se to dělo: Babišovi podřízení z ministerstva financí měli uměle vyvolávat daňové kauzy, aby se dostali k vyšetřovacím spisům a informacím, které pak zveřejňovala babišovská média. Je-li to pravda, jde o ukázku účelové daňové represe a privatizace veřejné správy.

Babiš se setkal s realitou. „Melete h*vna! Jste největší šašek české politiky!“…

Proč nekonají vrchní státní zástupci, jindy tak horliví? Tradičně se tváří, že se nic neděje, a drží Babišovi palce, protože slíbil prosadit jejich zákon o státním zastupitelství. Takže co se to v minulých dnech odehrálo?

Přibil zřejmě dostal informaci, že se blíží vážné odhalení novináře Kroupy, takže vstoupil do médií a pokoušel se dát budoucím událostem jiné vyznění, aby ochránil Babiše.

Česká média, celá vděčná, že konečně mluví, mu poskytla velký prostor, aniž by ho nějak zvlášť konfrontovala s jeho minulými postoji. Nemělo by to zastřít to podstatné – někdo zavádí do struktur státu čirý gangsterismus. To je ukázka korupce na čtvrtou.

Text vyšel také na webu e15.cz >>>

Blíží se volby. Babiš se distancuje od EET
Jiří X. Doležal 23. června 2017 • 15:48

Blíží se volby. Babiš se distancuje od EET

Lov mocenského pašíka. Všichni proti Babišovi, nebo konkurz na jeho budoucího…

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější