Evropská směrnice o zbraních je úplná hloupost | Reflex.cz
nahoru

Evropská směrnice o zbraních je úplná hloupost

Jiří X. Doležal15. března 2017 • 10:20
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Klíčový bod boje proti terorismu, odzbrojení občanů, kteří nejsou teroristy, byl včera v Evropském parlamentu velkou většinou odhlasován. A to přesto - nebo možná proto - že směrnice stojí na úplně nesmyslných axiomech.

V momentě, kdy čtete tento text, běhám po Václavském náměstí a dělám tam reportáž o demonstraci fandů palných zbraní, která tam ve středu 15. března od jedenácti hodin dopoledne probíhá. Den poté, co evropský parlament schválil doslova buzerační novou směrnici o zbraních, přicházejí čeští střelci vyjádřit svůj nesouhlas s novým opatřením.

Směrnice je odpovědí na teroristické útoky ve Francii a Belgii, a dobře ukazuje, jak totálně odtržen je evropský parlament od reality, a jak mimoidní je uvažování europoslanců. S čestnou výjimkou těch českých, kteří jako jedna žena (dřív se říkalo jako jeden muž, ale to je genderově nekorektní, pozn. aut.) hlasovali proti. Evropští - tedy nikoliv naši - europoslanci totiž dospěli k třeskutému názoru, že nejlepší prevencí teroristických útoků, které byly páchány zbraněmi drženými  ilegálně, v rozporu se zákonem, je zákaz zákonného, legálního držení zbraní. Je to stejné opatření, jako by EP po sérii znásilnění v nějakém bruselském parku zakázal v Belgii, či rovnou v celé EU, manželský sex. Prostě - úplný idiotismus, který vypadá jak ze scénáře seriálu Jistě, pane premiére.

Pojďme se nyní podívat na nedávné teroristické útoky: Ani jeden z nich nebyl spáchán zbraní, která by někdy byla teroristou legálně držena. Mezi útočníky se dostaly zpětně zprovozněné nedostatečně znehodnocené pušky, ale to nebyly legálně držené zbraně, nýbrž dekorace na zeď. Žádnou legálně drženou zbraní ale v Evropě nikdy neprovedl žádný držitel zbrojního pasu a legální vlastník střelní zbraně žádný teroristický útok.

Jak jsem se nezastal opilého strážníka
Jiří X. Doležal 10. března 2017 • 10:58

Jak jsem se nezastal opilého strážníka

Když se zato podíváme (stačí u nás doma) na čísla o kriminalitě spáchané legálními zbraněmi, docházíme k zajímavému zjištění: Legálně drženými zbraněmi se nejen nepáchají teroristické útoky. Ona se jimi nepáchá ani běžná kriminalita. Čísla (z policejních zdrojů via iniciativa Czech for Guns) jsou tak nízká, že se ona veličina - počty trestných činů spáchaných legálně drženou zbraní - už policie po dva roky nesleduje, poněvydž to nemá žádný smysl. Poslední čísla z let, kdy se to ještě měřilo: 2004 - 78, 2005 - 77, 2006 - 92, 2007 - 54, 2008 - 63, 2009 - 51. V dalších letech se údaj přestal sledovat, protože to zjevně nemělo smysl. Jinými slovy - základní teze nové směrnice, zvýšení bezpečnosti odnětím zbraní občanům, prostě neplatí. Ta směrnice stojí na nesmyslu, na něčí poťapané představě. Tak si v tištěném Reflexu za týden přečtete, jaké jsou návrhy českých aktivistů, jak se s novou směrnicí vyrovnat tak, aby se Brusel nažral, ale české zbraně zůstaly u svých majitelů. 

Speciální jednotky irácké armády tvrdě loví v Mosulu přívržence Islámského státu
Amazonky z Dahomey: Drsné válečnice, kterých se bála celá Afrika
Martin Mrázek 14. února 2017 • 14:30

Amazonky z Dahomey: Drsné válečnice, kterých se bála celá Afrika
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější