Tatínci nezašívají aneb proč lidé volí Trumpy a Zemany | Reflex.cz
nahoru

Tatínci nezašívají aneb proč lidé volí Trumpy a Zemany

Jiří X. Doležal7. března 2017 • 16:39
Masovou účastí před Kongresem ve Washingtonu začala manifestace za práva žen, čeká se 250 000 lidí. Akce není označována za protest proti Trumpovi.
Masovou účastí před Kongresem ve Washingtonu začala manifestace za práva žen, čeká se 250 000 lidí. Akce není označována za protest proti Trumpovi.
• foto: 
Facebook.com

Zdánlivě zcela odtažitá a nepolitická causa oděvního řetězce ukazuje, kde je krize naší současnosti a proč se stále více voličů obrací k řepanskému typu politiků typu Zeman nebo Trump.

Západní Evropa se otřásá pod kopyty genderového skandálu, který cloumá veřejností a který hrubě urazil tatínky. Tedy přesněji – ty tatínky, co rádi štupují. Britský obchodní řetězec Marks & Spencer na obalu nějakého dětského hadříku měl tu neskutečnou a genderově nekorektní drzost napsat: „Zesílené okraje déle vydrží, takže maminka bude mít méně práce.“ Vzápětí se strhnul skandál. Řetězec prý brutálně diskriminuje otce. Otcoaktivista Matt O’Connor (sluníčkářská sekta Fathers 4 Justice) věc označil za nepřijatelný projev sexismu. Ale neprotestovali jen otcové, přidala se například i feministická sekta Fawcett Society: „Upadáme do líných stereotypů jako do trepek. Máme rok 2017 a je čas uznat, že i otcové umějí zašívat,“ sdělila za organizaci feministka Sam Smethersová.

Až sem by to byla normální kravina – o otcoaktivistech i feministkách víme všichni své, a tak jejich projev není až zas tak překvapující. Horší je, že se po kampani proti nekorektní větě zalekl i sám řetězec a omluvil se. Že se prý zachoval sexisticky a že ho to mrzí. A to je problém, který bezprostředně ohrožuje naši civilizaci a který možná zavede naši kulturu do slepé uličky.

Freddie Mercury: Rodák ze Zanzibaru se stal největším zpěvákem od dob Elvise. Dnes by…

Zcela oficiálně se součástí naší reality stávají neuvěřitelné kraviny, vyfabulované poťapanými aktivisty nejrůznějších -ismů. Společnost bere jako směrodatné hlasy z úplného okraje názorového spektra, a dokonce i náš slovník se začíná podřizovat fanatikům a extremistům nejrůznějších odrůd a barev. Takže pojďme si dát dohromady fakta z reality: Otcové fakt nezašívají. Je to nad síly zdrcující většiny heterosexuálních mužů, a když je otec s dítětem sám, tak – jak je mužské psychice bližší – věc raději vyhodí a koupí novou. Ostatně tímto způsobem dnes reaguje i většina matek. Představa, že si nějaký manažer, řemeslník či univerzitní profesor vychovávající genderově vyváženým způsobem své dítě večer vezme kupu prádla a vyspraví ji jehlou a nitěmi, je prostě směšná, nerealistická, neodpovídající pravdě. Přesto se pod tlakem otcoaktivistů a feministek musíme začít tvářit, že tatínkové normálně zašívají, a přizpůsobovat tomu i svůj slovník a reklamy. Kvůli korektnosti plácáme nesmysly. Chybí jen, aby se začaly množit stížnosti, že se pro muže nevyrábějí menstruační vložky.

No a pokud je mainstream takový, jak ukazuje zašívací causa, je nárůst preferencí vidláků, křupanů a řeporů zcela zákonitým fenoménem. Pokud totiž většinová společnost řeší, zda v reklamě mají zašívat tatínkové a že když v ní nezašívají, tak je to diskriminace, tak je pro normálního člověka trocha zdravého křupanství manou nebeskou. Než tyhle poťapané sluníčkářské motanice, radši buranskou jednoduchost a přímočarost. Trumpy a Zemany zákonitě a předvídatelně vytvořila přesluníčkovanost mainstreamu.

P.S.: Pokud se mezi čtenáři tohoto textu najde osoba mužského pohlaví, která často a ráda zašívá dětské prádlo a uráží ji sexismus jmenovaného řetězce, napište mi prosím na e-mail – rád o vás napíšu reportáž!

Není konopí... A mnoha pacientům to komplikuje život
Jiří X. Doležal 23. února 2017 • 13:44

Není konopí... A mnoha pacientům to komplikuje život

Smutný dopis o EET, na který nejde najít odpověď
Jiří X. Doležal 1. března 2017 • 10:19

Smutný dopis o EET, na který nejde najít odpověď

První projev prezidenta USA Donalda Trumpa s českými titulky

VIDEO: To nejdůležitější z Trumpova prvního projevu s českými titulkyVIDEO YouTube.com

Talent, o kterém jste netušili. Exprezident Bush maluje portréty válečných veteránů a…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,080
29,230
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější