nahoru

Zeman se fotí na běžkách. Teď ještě střelit tygra a vylovit amforu!

Jiří X. Doležal 7. února 2017 • 16:30
Miloš Zeman pózující na běžkách.
Miloš Zeman pózující na běžkách.
• foto: 
Hrad.cz

Sitcom jménem česká politika okouzlil nápaditostí svého posledního dílu: V této komedii — tedy vlastně realitě — pózoval prezident republiky, jenž nevyjde bez asistence po schodech, na lyžích, konkrétně pak na běžkách. Už chybí jen, aby střelil tygra jako Putin.

Miloš Zeman pošoupnul ještě o kousek výše lať neuvěřitelného sebeponížení a trapnosti, kterou jsou politici ochotni v boji o hlasy voličů podstoupit. Pan prezident ze sebe udělal úplného tatrmana a, upřímně řečeno, toto jeho poslední angažmá je ještě vtipnější než scénka s korunovačními klenoty.

Zeman tak celou zemi pošupuje — jako už mnohokrát — na Východ. Ano, v Rusku je venkovské obyvatelstvo tak jednoduché, že tento typ sebeprezentační propagandy Vladimiru Putinovi žere. Češi ovšem nejsou Rusové a Zeman holt není Putin. Takže pokus o napodobování Putinovy jednoduché a na prosťáčky směrované reklamní kampaně je předem odsouzen k neúspěchu.

Celá veřejnost viděla Zemanův pád v České televizi, celá veřejnost viděla jeho potácení nad korunovačními klenoty a celá veřejnost ví o tom, že se mu podebírá palec (což může mít souvislost s jeho celoživotní zálibou v alkoholických nápojích). Že nevyjde do schodů a chodí o holi. Takže celá veřejnost ví, že prezident ve svých třiasedmdesáti letech určitě není žádný sportovec a určitě neběhá na běžkách. Přesto Zeman byl ochoten tajtrlíkovat před objektivem a ukazovat, že jako jede na lyžích. Zdá se, že jeho soudnost dostává řádné trhliny — protože nikdo, ale opravdu nikdo mu tuhle lež nemůže věřit.

S časem se porucha soudnosti většinou zhoršuje, takže lze očekávat, že prezident půjde i nadále v Putinových šlépějích. V příštích měsících proto Miloš Zeman narkotizační puškou uspí jezevce (žádný nebezpečnější tvor, jako tygr na Sibiři, na Vysočině neroste), zahraje si (a vyhraje) hokejový zápas proti Jágrovi s Haškem a nakonec, oděn v neoprenu, vyloví z Lipenské přehradní nádrže antickou amforu.

Prostě — díky zhoršujícímu se prezidentovu úsudku máme reálnou šanci, že česká politika bude i nadále něco mezi sitcomem a černou komedií. Ale přes to všechno se na Zemana v neoprenu opravdu těším.Klíčová slova: Miloš Zeman, Vladimir Putin, běžky


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější