Feministkám vadí Trump. Proč ne Putin? | Reflex.cz
nahoru

Feministkám vadí Trump. Proč ne Putin?

Jiří X. Doležal31. ledna 2017 • 16:30
Vladimir Putin, Donald Trump.
Vladimir Putin, Donald Trump.
• foto: 
Profimedia.cz

Objevil jsem zajímavou sociálně psychologickou zákonitost: Když pronese nějaký mužskošovinistický výrok americký prezident, mohou se české levicově orientované feministky potrhat. Když ovšem skutečně ženy diskriminující zákon přijme Putin, tak holky ani nekváknou.

Donald Trump pronesl věty, které by v českém kontextu vůbec nestály za řeč. Sdělil na jedenáct let staré videonahrávce: „Zkoušel jsem to na ni a nevyšlo mi to, přiznávám. Byla vdaná. Pak jsem ji zničehonic viděl, teď má velké umělé kozy, úplně změnila svůj vzhled,“ popisoval. „Automaticky mě přitahují krásky — prostě je začnu líbat. Ani nečekám. Když jsi hvězda, tak tě to dělat nechají. Můžeš dělat cokoli.“

Při vší úctě k ženám, nevidím na Trumpově vyjádření nic ani skandálního, ani nepravdivého. Odmítám totiž tezi, že konstatováním pravdy těžko může být někdo oprávněně pohoršen nebo dotčen. Pokud gentleman v rozhovoru s jiným gentlemanem konstatuje něco (v podstatě pozitivního) na adresu poprsí nějaké ženy, není to nic proti ničemu.

Postavte tu zeď! Zbourejte tu zeď! Trump, Mexiko a hádky mimo realitu. Obama pro ni…

Zrovna tak druhá část Trumpova výroku — že když máte dost peněz, tak se na vás ženy jen lepí ve snaze vám ty peníze pomoci utratit — je pravdivé a hořké konstatování reality. Přesto se Hillary Clintonová — když „skandál“ praskl — cítila do hloubi duše uražena a pro feministky je od té doby Trump symbolem satana. Mužským šovinistou bez úcty k ženám, jenž je ostudou národa. Podobně jej hodnotí i české feministky. Kvůli nějakým starým kecům na videu.

Jako zázrakem jsem ale nikde v posledních dnech nezaznamenal feministické lání na Vladimira Putina. Přestože nejen feministky, ale všichni normální lidé by měli být znepokojeni, protože Rusko přestává považovat domácí násilí, bití žen jejich partnery, za problém.

Hollywood opět válčí s Trumpem. Předávání hereckých cen se zvrhlo v masívní protestní…

Ruští poslanci v pátek zmírnili zákon o domácím násilí, ve stručnosti tak, že když zmlátíte manželku poprvé, tak to nebude trestný čin, ale přestupek. Že jako v podstatě na bití ženy není nic až zas tak moc špatného, když se to nedělá moc často — jenom tehdy je tlučení manželek trestným činem.

Absolutně nechápu, kde jsou české feministky, co dělá paní Tominová a jak je možné, že mlčí i Gender institut. Zřejmě je pro naše feministky opravdový primitivní a násilnický mužský šovinismus, pokud přichází od Putina, milou připomínkou divoké minulosti lidstva, zatímco Trumpovy machistické kecy jsou hrdelním zločinem. Tak hlavně spravedlivě a stejným metrem všem, soudružky feministky!

Poplach v Evropě. Rozhodnutí Trumpa zastavit muslimskou migraci vyvolá ještě větší tlak…
Trumpův ostrý start. Zakázal odletět do USA šesti pasažérům z muslimských zemí
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,070
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější