Krádež Muromce Ilji aneb Válka s Ruskem o ukrajinského hrdinu | Reflex.cz
nahoru

Krádež Muromce Ilji aneb Válka s Ruskem o ukrajinského hrdinu

Karel Steigerwald16. ledna 2017 • 15:30
Bohatýr Ilja Muromec.
Bohatýr Ilja Muromec.
• foto: 
Wikipedia

Úředníci v Kyjevě berou Ukrajincům hrdinu Ilju Muromce, píší ruská média. Ve světle tohoto zločinu je jasné, že obranná invaze Rusů na Ukrajinu byla jen počátek. Muromcem to začalo, kde to skončí?

Hrdina Muromec, Rus, působil sice kolem Kyjeva, ale narodil se v Karačarovu u Muromy, tři sta kilometrů od Moskvy. Ukrajinci tvrdí, že se narodil v Muromsku u Černihivu severně od Kyjeva v ukrajinské rodině. Válka je patrně nevyhnutelná.

Může se ale stát, že bude nutné Rusko vrátit i s Krymem do Švédska, kam patří. Když Vikingové pod označením Varjagové založili před tisíci lety Rusko, použili pro zemi výraz Rus, starý finský název Švédska. Podle toho je i Muromec spíš Švéd či Fin než Rus a Ukrajinec. Válka se tak lehce přenese k polárnímu kruhu. Možná až k Islandu, kde se ve starém vikinském hrobě už kdysi našla čapka Muromcova otce, ale zapomnělo se na to.

Poradce ukrajinského premiéra Mikloš: Tymošenková je pro Ukrajinu nebezpečnější než Putin

Ilja Muromec, který jezdil rychlostí větru na kobyle, sám sice neexistoval, ale to ještě není důvod, aby nebyl odněkud a nepatřil někomu jinému než předtím. Neexistuje na světě hrdina, jenž by nebyl někomu ukraden, a není země, která by původně nebyla někoho jiného. Sám praotec Čech byl Ukrajinec, jenž přišel z Ruska a mluvil mongolsky. Jednou si pro něj Rusové přijdou.

Ruská armáda může znovu přijít do Česka, propaganda dělá z lidí zombie, říká mučený…
25 šokujících historických fotografií z pogromu na Židy v ukrajinském LvověKlíčová slova: Ukrajina, Rusko, Ilja Muromec, válka


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější