Kanada bude legalizovat marihuanu. Proč Česko ne? | Reflex.cz
nahoru

Kanada bude legalizovat marihuanu. Proč Česko ne?

Jiří X. Doležal15. prosince 2016 • 13:20
Legalizace marihuany v Kanadě by měla proběhnout nejpozději do roku 2019
Legalizace marihuany v Kanadě by měla proběhnout nejpozději do roku 2019
• foto: 
Profimedia.cz

Pokaždé, když čtu podobnou zprávu, si vždy znovu bolestně uvědomím, v jakém prdelákově to žijeme a jak úzkoprsí maloměšťáci jsou Češi. Vyspělé země jedna za druhou legalizují rekreační marihuanu, a u nás se pořád tváříme, že je to strašná droga.

Kanadská vláda se rozhodla mimo jiné i po vzoru řady jednotlivých států USA uvolnit otěže drogových zákazů a legalizovat rekreační užívání marihuany. Legalizace má proběhnout v roce 2018, nejpozději na začátku roku 2019. Informoval o tom například server The Globe and Mail. Jak jsem to přečetl, zase mne bodlo, v jakém zaprděném zapadákově to vlastně žijeme.

Chvála plastické chirurgie: Právo na nechutnost neexistuje!
Jiří X. Doležal 13. prosince 2016 • 23:33

Chvála plastické chirurgie: Právo na nechutnost neexistuje!

Válku proti drogám se u nás po revoluci podařilo zažehnat. Přes usilovnou snahu klerofašistických sil především v KDU - ČSL prostě skutečná válka proti vlastním dětem kvůli marihuaně nevypukla. Myšlenky extremní protidrogové represe se ostatně neuchytily ani v politice, všichni hlasatelé represe a zavírání náctiletých do vězení kvůli jointu jsou už dávno politické mrtvoly. S drobnou výjimkou Miroslava Kalouska - poslední lidoveckou vlnu války proti drogám před dvanácti lety, kdy odmítal rozlišovat mezi měkkými a tvrdými drogami, vedl právě on. Jediným posledním aktivním apoštolem kriminalizace puberťáků zůstává muž, kterému se momentálně více hodí do krámu dělat ze sebe liberála než klerofašistu, a tak se drogové otázce nevěnuje. Takže hlasatelé války proti mladým nejsou přítomni. A máme relativně tolerantní drogovou legislativu. Přesto ale rekreační marihuana, naprosto zbytečně a nesmyslně, zůstává zakázaná a držení i jednoho jointa je přestupek.

Rukojmím stávky pošťáků budou děti
Jiří X. Doležal 12. prosince 2016 • 23:04

Rukojmím stávky pošťáků budou děti

V Kanadě to za rok a půl budou mít tak, že si bude uživatel legálně koupit (bez receptu, nejde o léčebné konopí, ale o rekreační drogu marihuanu) třicet gramů sušiny. To už na pár dnů vystačí. Ti, kdo nebudou chtít kupovat, ale pěstovat, budou moci legálně pěstovat čtyři rostliny. Což vzhledem k pokročilým technologiím pěstění indoor (outdoor se z klimatických důvodů moc v Kanadě pěstovat nedá) může vystačit i silnému uživateli.

Kanada se prostě zařídila v souladu s realitou a přestává z rituálních a předsudečných důvodů buzerovat lidi. Represe marihuany totiž jiné důvody než rituální hledání vnitřních nepřátel ve společnosti nemá. A tak na mne padá stesk. Když už i tak spořádaná, racionální a slušňácká země jako Kanada trávu legalizuje, proč se naše marihuanové zákony musí pořád podobat spíše těm ruským a saudskoarabským, než zákonům rozvinutých zemí, které mají vyšší kulturnost, vzdělanost i blahobyt než Česko? 

Advokátce Samkové hrozí trest za prokletí, zastaňme se jí!
Jiří X. Doležal 12. prosince 2016 • 12:43

Advokátce Samkové hrozí trest za prokletí, zastaňme se jí!

Protikuřácký zákon: Díky, státe, že mne vychováváš!
Jiří X. Doležal 10. prosince 2016 • 10:17

Protikuřácký zákon: Díky, státe, že mne vychováváš!Klíčová slova: marihuana, jxd, THC, legalizace, Kanada


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější