Advokátce Samkové hrozí trest za prokletí, zastaňme se jí! | Reflex.cz
nahoru

Advokátce Samkové hrozí trest za prokletí, zastaňme se jí!

Jiří X. Doležal12. prosince 2016 • 12:45
Právnička Klára Samková na sněmovním semináři
Právnička Klára Samková na sněmovním semináři
• foto: 
Yan Renelt / Mafra / Profimedia

Česká republika je zemí neomezených možností. Proto chápu současné řízení České advokátní komory proti právničce Kláře Samkové za šikanózní a zbytečné. Když můžeme v Česku mít kliniku tradiční čínské medicíny, proč by se prokletí nemohlo stát součástí právního systému?

V neděli Lidové noviny oznámily, že jarní vystoupení doktorky Kláry Samkové, známé pražské advokátky a expertky na islám, bude mít nepříjemnou dohru. Česká advokátní komora proti ní zahájila kárné řízení. „Řízení se týká doktorky Samkové a jejího vystoupení před tureckou ambasádou, kárná žaloba byla podána tento týden,“ sdělila mluvčí České advokátní komory (ČAK) Iva Chaloupková.

Paní doktorce dokonce může hrozit až vyškrtnutí ze seznamu advokátů, můžou jí zakázat vykonávat profesi.

Samková je nevinná, její stíhání za protiislámské výroky je nesmysl
Jiří X. Doležal 28. května 2016 • 23:02

Samková je nevinná, její stíhání za protiislámské výroky je nesmysl

Pokud si nepamatujete, co paní Samková tehdy říkala, tak připomínám, že na adresu tureckého velvyslance tehdy pronesla: „Proklínám vás, proklínám vás, proklínám vás. Umřete dřív, než zplodíte syny, a umřete beze cti.“ A advokátní komora z toho bude chtít dělat problém. Přestože si její členové museli být vědomi, že když paní Samkovou přijali jako členku, dříve nebo později k nějakému maléru dojde.

Paní Samková je totiž žena mimořádně aktivní a agilní, temperamentní, až histriónská. Emočně zcela neadekvátní projevy na veřejnosti jsou tedy zákonitým výsledkem její povahy. Pokud chce mít komora mezi svými členy samé suchoprdy, nechť Samkovou vyloučí – ale pokud tomu tak skutečně je, neměli ji vůbec přijímat. Protože je paní doktorka svými excesy známá dlouhodobě, muselo být i advokátům jasné, že nějaký průšvih určitě udělá.

Islám = komunismus. Výroky Samkové řeší ministři i advokátní komora

Už její minulé zaznamenáníhodné sdělení, že mají kurdští bojovníci proti IS mazat hlavně svých samopalů menstruační krví svých žen, dalo jasný signál, že paní doktorka má k racionalitě poměrně daleko a že neváhá sáhnout k propagaci magických bludů.

Proto považuji současný postoj komory za pokrytecký – musela dávno předpokládat, že paní doktorka něco podobného spíská. A koneckonců – nic tak špatného zase neřekla.

Když se u nás buduje klinika „tradiční čínské medicíny“, totiž souboru šarlatánských metod bez ověřené účinnosti, proč by se součástí našeho právního pořádku nemělo stát i prokletí. V této zemi je to jak u blbejch už dávno, tak proč to zastírat.

Mažte samopaly menstruační krví, radí právnička Samková Kurdům
Jiří X. Doležal 17. října 2014 • 18:09

Mažte samopaly menstruační krví, radí právnička Samková Kurdům

Erdoğan řádí a západní svět jen bezmocně přihlíží konci demokracie v TureckuKlíčová slova: Klára Samková, islám, Turecko


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější