Spojí Olivie Žižková zpět rozpadlé Československo? | Reflex.cz
nahoru

Spojí Olivie Žižková zpět rozpadlé Československo?

Jiří X. Doležal29. listopadu 2016 • 10:05
Spojí Olivie Žižková zpět rozpadlé Československo?
foto: Youtube.com

Den poté, co Tomáš Hnídek přejmenovanej na Ortela bodoval v Českém slavíkovi, jsem zaznamenal další národně uvědomělý hudební počin. Je československý, a pachatelkou je moje oblíbená Olivie Žižková. Která, jak se přiznala, již čtvrt století oplakává Československo.

Těžko vysvětlitelná obliba českého národa ve zpívajících xenofobech nevalné intelektuální úrovně i nevalných textů má nový hit. A není to nic od Ortela s Hnidami, ale od Olivie Žižkové. Československý hit zveřejněný 28. listopadu je takový textový trhák, že jsem bys skutečně dojat. Namátkou vybírám:

Jeden za všetkých a všetci za jedného, vieš,
Československo mať v srdci navždy smieš
Veď urobíme viac, roky súznenia sú v nás
nedajme si lásku našich blízkych národov vziať,
pojďme se smát, dobrou muziku si hrát,
naší vzájemnost si nenechat nikým brát
Hrdí Češi, Slováci, v naší slovanské duši
je čo nás spája, rado sa máva,
tak blízká kultura, křesťanstvím je spojena,
to nás dostáva, silu nám dáva
Urobíme viac, v nás
nedajme si lásku našich blízkych národov vziať
Nananana nananananana nanana nanananana jeeee

Olivie Žižková - Uděláme viacVIDEO Youtube.com

Pachatelem výše uvedeného literárního zločinu je Jan Žižka (ne ten slepej, ale ten druhej) a píseň ukazuje, že jak autor, tak interpret ukončili vývoj svého IQ někdy ve dvanácti letech a uvažují jako předpubertální děti. Úkoly, které na sebe před národem berou, jsou totiž dětsky legrační, nevyzrálé a hloupoučké.

Olivie Žižková aneb Jak pitomá husa zahání uprchlíky zpěvem
Jiří X. Doležal 3. srpna 2016 • 16:17

Olivie Žižková aneb Jak pitomá husa zahání uprchlíky zpěvem

Již před časem se paní Olivie začala vymezovat zpěvem proti imigrantům. Zahánět imigranty popem - no dobře... Tak ve dvanácti letech dobrej fór. To, co předvádí nyní, je však ještě o kousek hloupější. Za to čtvrtstoletí samotné existence Slovenska se klima v našich zemích zásadně odlišilo. Na Slovensku hraje v Čechách nepředstavitelnou roli víra a církev, systém je mnohem autoritářštější, a lidé mnohem méně otevření než my.

Postoje k potratům, drogám či homosexualitě jsou v obou zemích nyní nesrovnatelné. A pokud paní Žižková použije Google, může se snadno přesvědčit, že jestli je nám, Čechům, v současnosti někdo postojově a hodnotově podobá, pak to jsou Rakušané, a ne Slováci.

Paní Žižková je přes své mládí zasekaná v minulosti a vůbec si neuvědomuje, že pro většinu lidí už je Slovensko zcela standardní sousední zemí, a že lidé mladší pětadvaceti let, narození po rozdělení Československa, vůbec nechápou, proč bychom se měli na sociokulturně odlišné Slováky dívat nějak bratrsky. Takže paní Olivie - chápu, že to myslíte dobře, ale zase jste úplně mimo. Ale ten poslední verš vaší nové písničky - ten je fakt dobrej.

Bitva protestsongů: Pět českých „umělců“ a jejich protiuprchlická hudba aneb Kdo je…
Další song Olivie Žižkové. Hráblo jí po volbách?
Jiří X. Doležal 10. října 2016 • 14:43

Další song Olivie Žižkové. Hráblo jí po volbách?
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější