nahoru

Bitva protestsongů: Pět českých „umělců“ a jejich protiuprchlická hudba aneb Kdo je největší patlal?

Leila Chadalíková 30. srpna 2016 • 15:05
Autoři protiuprchlických písní.
Autoři protiuprchlických písní.
• foto: 
Reprofoto youtube.com

S tzv. protestsongy jako by se v poslední době roztrhl pytel. Jak si lépe zajistit popularitu než se svézt na momentálně tolik aktuální protiuprchlické náladě ve společnosti. A že je proti čemu protestovat. Běženců je k dnešnímu dni v České republice rovných 12! 

Zatím co Konvička straší turisty v centru města tím, že jezdí na velbloudech a jeho nohsledi střílejí do vzduchu, Tomáš Ortel, oceněný Slavíkem, dostává do varu své publikum v kulturácích po celé zemi songem Mešita.

Zahanbit se nenechal ani už tak kontroverzní Jarek Nohavica, jehož popěvek Arab mi šahá na babu rozhodně nezůstal bez povšimnutí veřejnosti.

Jako první žena nazpívala protiuprchlický song pseudocelebrita Olivie Žižková. Píseň Evropo dýchej se stala na chvíli hitem a jistě hraje dodnes v některých českých domácnostech.

Velmi překvapivě se přidala blonďatá princezna Dominika Myslivcová. Vzor mnoha mladých dívek a idol chlapců, především v Českomoravském kraji. Bloggerka a youtuberka Myslivcová bude kandidovat v krajských volbách jako nestraník za Úsvit a Blok proti islamizaci. Svoji kandidaturu odpálila písní Změnu tu nechceme.

Jako poslední se do party přidal Vilém Čok, jenž dnes umístil na video portál youtube.com Zástupy zástupů. S pochopením se však nesetkal a jeho fanoušci na sociálních sítích horlivě diskutují o tom, zda mu „přeskočilo“.

Poslechněte si protestsongy, jak nazývají svoji tvorbu sami autoři, a hlasujte v naší anketě o největšího patlala ze všech. Kdo z výše uvedených je podle vás nejvíce mimo? Hlasujte v anketě na konci článku.

Tomáš Ortel - Mešita 

Tomáš Ortel - MešitaVIDEO youtube.com

Jaromír Nohavica - Arab mi šahá na babu 

Jarek Nohavica - Baraba mi šahá na babuVIDEO Youtube.com

Olívie Žižková - Evropo dýchej 

Olivie Žižková - Evropo dýchejVIDEO Youtube.com

Dominika Myslivcová - Změnu tu my nechceme

Dominika Myslivcová - Změnu tu my nechcemeVIDEO youtube.com

Vilém Čok - Zástupy Zástupů 

Vilém Čok - Zástupy zástupůVIDEO youtube.com

Anketa
Vyberte největšího patlala:
Tomáš Ortel - Mešita
21.6%
455
Jaromír Nohavica - Arab mi šahá na babu
11.9%
251
Olívie Žižková - Evropo dýchej
47%
991
Dominika Myslivcová - Změnu tu my nechceme
9.9%
208
Vilém Čok - Zástupy Zástupů
9.6%
203

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.