nahoru

Další song Olivie Žižkové. Hráblo jí po volbách?

Jiří X. Doležal 10. října 2016 • 14:40
Další song Olivie Žižkové. Hráblo jí po volbách?
foto: Youtube.com

Protiimigrantské a protibruselské songy, jež se objevovaly v posledních týdnech před volbami, jsem omylem považoval za volební folklór. Dva dny po volbách přichází Olivie s novým songem, který je ještě blbější, než jsme doufali.

Politická píseň v režimu, v jakém žijeme — sice v poněkud poku**ené, ale přece jenom pořád funkční zastupitelské demokracii —, nemá svůj původní smysl. Politické písně byly sjednocujícím prvkem lidí v nejrůznějších totalitních režimech nebo v šedesátých letech, kdy ze sebe naše civilizace střásala maloměšťáctví 19. století. Dnes, když chce někdo do politiky, nepíše skladbu, ale zakládá stranu.

Přesto se politický zpěv objevuje i po volbách a ukazuje to, že jej antiislamisté myslí vážně a že jejich odhodlání zpívat proti uprchlíkům nenahlodal ani volební debakl. Olivie Žižková přichází dva dny po ukončení hlasování s novou písní Politická korektnost, kde mimo jiné zpívá: „Kontroverzní osobou jsem podle nich snad i já... Že Brusel dělá blbce z lidí, tak to fakt ne... Nedejme si svou vlast vzít, společně evropský krám rozbít!... přestanem jíst vepřový, křesťanství pustíme k ledu... oprátka hrozí prvním vlastencům.“ K tomu je Olivie v klipu malebně zmlácená — pravděpodobně imigranty — a fixovaná v okovech. A přesto zpívá pro vlast. I po volbách.

Video se připravuje ...
Olívie Žižková - Politická korektnostVIDEO Youtube.com

Prostě: Předvolební songy slečny Olivie NEBYLY předvolebním šílenstvím, NEBYLY chladným kalkulem, který měl přilákat voliče, NEŠLO o politický cynismus. Realita je, že slečna Olivie je opravdu tak blbá.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější