Další song Olivie Žižkové. Hráblo jí po volbách? | Reflex.cz
nahoru

Další song Olivie Žižkové. Hráblo jí po volbách?

Jiří X. Doležal10. října 2016 • 14:40
Další song Olivie Žižkové. Hráblo jí po volbách?
foto: Youtube.com

Protiimigrantské a protibruselské songy, jež se objevovaly v posledních týdnech před volbami, jsem omylem považoval za volební folklór. Dva dny po volbách přichází Olivie s novým songem, který je ještě blbější, než jsme doufali.

Politická píseň v režimu, v jakém žijeme — sice v poněkud poku**ené, ale přece jenom pořád funkční zastupitelské demokracii —, nemá svůj původní smysl. Politické písně byly sjednocujícím prvkem lidí v nejrůznějších totalitních režimech nebo v šedesátých letech, kdy ze sebe naše civilizace střásala maloměšťáctví 19. století. Dnes, když chce někdo do politiky, nepíše skladbu, ale zakládá stranu.

S Olivií Žižkovou zpíval celý Václavák... A volalo se po seznamech vlastizrádců

Přesto se politický zpěv objevuje i po volbách a ukazuje to, že jej antiislamisté myslí vážně a že jejich odhodlání zpívat proti uprchlíkům nenahlodal ani volební debakl. Olivie Žižková přichází dva dny po ukončení hlasování s novou písní Politická korektnost, kde mimo jiné zpívá: „Kontroverzní osobou jsem podle nich snad i já... Že Brusel dělá blbce z lidí, tak to fakt ne... Nedejme si svou vlast vzít, společně evropský krám rozbít!... přestanem jíst vepřový, křesťanství pustíme k ledu... oprátka hrozí prvním vlastencům.“ K tomu je Olivie v klipu malebně zmlácená — pravděpodobně imigranty — a fixovaná v okovech. A přesto zpívá pro vlast. I po volbách.

720p 480p 360p 240p
Olívie Žižková - Politická korektnostVIDEO Youtube.com

Prostě: Předvolební songy slečny Olivie NEBYLY předvolebním šílenstvím, NEBYLY chladným kalkulem, který měl přilákat voliče, NEŠLO o politický cynismus. Realita je, že slečna Olivie je opravdu tak blbá.

Bitva protestsongů: Pět českých „umělců“ a jejich protiuprchlická hudba aneb Kdo je…
Olivie Žižková aneb Jak pitomá husa zahání uprchlíky zpěvem
Jiří X. Doležal 3. srpna 2016 • 16:17

Olivie Žižková aneb Jak pitomá husa zahání uprchlíky zpěvem

Adolfe, dýchej! Parodie na píseň Olivie Žižkové rozesměje ještě víc než originál

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější