Realisté Petra Robejška: Nabíráme do nové strany, hlaste se! | Reflex.cz
nahoru

Realisté Petra Robejška: Nabíráme do nové strany, hlaste se!

Bohumil Pečinka24. listopadu 2016 • 13:50
Petr Robejšek oznámil vznik nové politické strany Realisté.
Petr Robejšek oznámil vznik nové politické strany Realisté.
• foto: 
ČTK

Ne, to nebyla tisková konference, kde by lidé kolem mediálně známého analytika Petra Robejška oznamovali vznik nové strany. Žánrově to bylo spíše ohlášení výběrového řízení na vlivné členy strany, kteří ji teprve zpětně založí. Té strany, jež bude mít jako logo modrou hvězdu a ambice získat v příštích volbách dvacet procent.

Realisté zvolili kalouskovský způsob vzniku politické strany – čtrnáct žen a mužů nejdříve oznámilo vznik nové formace, pak bude následovat šest týdnů, během nichž si budou vybírat důležité členy. Teprve následně se otevřou širší veřejnosti, uspořádají ustavující sněm, představí program, následně kandidátky a konečně v říjnu 2017 půjdou do voleb.

Kdo jsou realisté? Dnes většinou technicky orientovaní manažeři, jejichž hodnoty formuluje politolog Petr Robejšek. V krátkosti je to směs někdejší 0DS, německé Alternativy pro Německo a české Unie svobody. Podstatné bude, kdo budou realisté po šestitýdenním výběrovém řízení na osobnosti. Stručně řečeno, kdo tam naleze a koho si tam pustí.

Petr Robejšek: Proč jsou lidé moudřejší než elity
Petr Robejšek 27. května 2016 • 09:14

Petr Robejšek: Proč jsou lidé moudřejší než elity

Petr Robejšek jasně deklaroval, odkud chce formace brát své hlasy: chtějí voliče, kteří nevědí, kde hledat svůj domov a současně vycházejí z toho, že hnutí ANO se stále více posunuje doleva. Stručně řečeno, Robejšek a spol. si řekl o hlasy TOP 09, ODS, a především o statisíce těch, co v posledních letech neustále experimentují se svými preferencemi.

Jinak řečeno, každé volby musí mít novou stranu, stejně jako každá sezóna musí mít nový střih kabátů. Realisté vstupují na politický trh stejně jako kdysi Věci veřejné nebo později Babiš. Teprve příštích šest týdnů rozhodne, jestli uspějí jako Babiš, nebo skončí jako „véčkaři“.

Politolog Robejšek se stal podivným obhájcem Zemanovy svobody slova
Jan Jandourek 31. prosince 2015 • 14:49

Politolog Robejšek se stal podivným obhájcem Zemanovy svobody slova

Petr Robejšek: Solidarita v EU je jen krycí jméno pro poslušnost
Miroslav Cvrček 16. září 2015 • 12:57

Petr Robejšek: Solidarita v EU je jen krycí jméno pro poslušnost

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,790
29,610
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější