Konvička, pojď si hrát na Guantanámo! | Reflex.cz
nahoru

Konvička, pojď si hrát na Guantanámo!

Jiří X. Doležal21. srpna 2016 • 17:19
V neděli odpoledne vypukla v na pražském Staroměstském náměstí panika.
V neděli odpoledne vypukla v na pražském Staroměstském náměstí panika.
• foto: 
ČTK

Rozpad osobnosti předního českého islamoklasta Martina Konvičky dosáhl alarmující úrovně. Představení „hry na okupaci Islámským státem“ na Staroměstském náměstí ukázalo, že demence Iniciativy Martina Konvičky volá po akutní psychiatrické léčbě.

Na Staroměstském náměstí dorazili stoupenci entomologa Martina Konvičky a - s použitím aut a airsoftových zbraní - zinscenovali představení „okupace Staromáku Islámským státem“. Protože měli vcelku pravě vypadající fangle i zbraně, a protože sám Konvička spíše než jako Evropan vypadá jako obyvatel nějaké muslimské země, řada turistů tomu představení uvěřila. Lidé utíkali, schovávali se do svých hotelů a několik se jich zranilo.

Konvičkovu akci, při níž se střílelo z maket, vyšetřuje policie pro podezření ze šíření…

Pokud je demence, nějaká dementní akce, dejme tomu privátní, je věcí svých provozovatelů. Pokud ovšem podobnou demencí vystrašíme lidi, přimějeme je k útěku a k tomu, aby o sebe v tom útoku zakopávali, padali přes sebe a zraňovali se, je to o pár facek. Nikdo nesmí na veřejnosti dělat věci, které vedou k tomu, že se lidé cítí ohroženi na životě - jak se cítili turisté, před kterými se konvičkovci předváděli, aby prchali ve strachu a aby klamně podlehli představě, že jim jde o krk. Sebeušlechtilejší veřejný záměr neomlouvá to, že někdo k smrti vyděsí japonské a německé důchodce a přinutí je utíkat ve strachu o život do úkrytu.

Akce byla řádně nahlášená - referuje o tom třeba MF Dnes. Policie v současnosti zkoumá, zda byla legální. Prošetřuje podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy. „Zda bude zahájeno trestní řízení, či nebude je zatím otázka. Vyšetřování je v prvopočátku,“ řekl idnes policejní mluvčí Tomáš Hulan.

A tak bych chtěl ještě předtím, než se policie rozhodne, zda za to vyděšení turistů budou konvičkovce stíhat, přijít s vlastní privátní odvetnou iniciativou. Žádám pana Martina Konvičku, aby v pondělí zaběhl k nám do redakce, a zahrajeme si na Guantanámo. Kýbl na waterboarding už mám připravený, a uvidíme, zda když je Konvička tak hravý, že zorganizoval „jako“ okupaci, bude podobně vstřícný, když si s ním budu chtít hrát na mučení. Tak co, Martine - přijdete, nebo se pokakáte strachy a napíšete na Facebook, že mám jít do plynu?

Putinovi popové proti Prague Pride, Křováci proti křovinořezům
Jiří X. Doležal 21. srpna 2016 • 09:25

Putinovi popové proti Prague Pride, Křováci proti křovinořezům
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
23,070
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější