Třetí ostravský den: Suchej tam a mokrej ven | Reflex.cz
nahoru

Třetí ostravský den: Suchej tam a mokrej ven

17. července 2016 • 16:58
Třetí ostravský den: Suchej tam a mokrej ven
foto: Marek Douša

Třetí ostravský den byl vlhký, ale viděl jsem to nadějně. Meteorologický radar v telefonu signalizoval, že už brzy bude po dešti. Bohužel to bylo tím, že mi operátor pozastavil přenos dat, takže se frontální porucha nenačetla v plné kráse. Ale pořád jsem věřil. A mokl.

Časně odpoledne jsem koukl na Roberta Křesťana a Druhou trávu. Hrál hlavně písně Dylanovy, co tu také jiného. A zval si hosty. Tonyho Trischku a Katku Garcia. K tomuhle pětadvacet let trvajícímu projektu mám jedinou výhradu: Robert Křesťan píše málo písní; když už to umí, mohl by sakra přidat!

Odpoledne se potkaly ve stejný čas a pár metrů od sebe dvě velice extrovertní kapely, které prostě dělají show. Žádní introverti.

Zpěváku, ukaž se! Blíží se konec kapelových frontmanů?
Milan Tesař 16. července 2016 • 19:38

Zpěváku, ukaž se! Blíží se konec kapelových frontmanů?

Opičí obchodníci se šéfem Romanem Holým to rozjeli na Arcelor Mittal stage, Matěj Rupert tančil jak se na superdancera sluší a děvčata nezůstávala nikterak pozadu. Jejich kostýmy vrhaly odlesky do publika, takže to vypadalo jako mnoho sluncí, když už to opravdové zůstávalo za mraky.

Na Drive stage v tu samou hodinu ale v malinko jiném aranžmá skákali do publika pekelní a krutě pokérovaní The Goddamn Gallows. 

Byli divocí, srdce punkera zaplesalo, zatímco ochranka pod pódiem vypadala poněkud rozladěně. Kapele to naopak ladilo velmi.

Večerní program zahájila Caro Emerald. Elektroswing roztančil publikum, které si podupávalo do rytmu až voda stříkala.

Sobota na Colours obrazem: Roztančení Monkey Business, skvělá Caro Emerald a opravdu…

Publikum je vůbec skvělé, pro představu přidávám pár fotek, protože z jejich tváří můžete přečíst, že je nějakej deštík nerozhodí, šlapou blátem sem a tam - kilák na jednu stranu areálu, kilák na druhou. 

Jak asi vypadají jejich boty, nemám tušení. Vím ale jak vypadají boty některých účinkujících. Jsou suché a naleštěné.

A to jim závidím.
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,280
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější