Jihoamerický neonacismus: Peruánští Indiáni horlivě hajlují... | Reflex.cz
nahoru

Jihoamerický neonacismus: Peruánští Indiáni horlivě hajlují...

Jiří X. Doležal8. července 2016 • 13:00
Naziindiáni z Peru.
Naziindiáni z Peru.
• foto: 
Estado de Israel

Svět je mnohem absurdnější než libovolné absurdní drama. Media přinesla zprávu o neonacistické skupině v Peru, která je tvořena peruánskými Indiány hlavně z kmene Kečua. A mně, když je vidím hajlovat, maně letí hlavou: Jsou to opravdu Árijci?

Ve španělštině publikovaný server estadodeisrael.com přinesl otřásající zprávu o nárůstu neonacistických nálad a sentimentů mezi peruánskými Indiány. Fotografie, na které několik kečuánských Indiánů přičinlivě hajluje, vypadá jako z Monty Pythona, ale je pravá a vážně míněná.

V Peru operuje skupinka, která si říká „Andští národní socialisté". Jejich vůdce Martin Quispe Mayta je přesvědčený nácek, jeho pracovnu zdobí podobizna Adolfa Hitlera i jeho stěžejní slint Můj boj. Andští národní socialisté také nosí hitlerovsky vypadající uniformičky.

Že prý Hitler vůči Židům postupoval legálně. Britští labouristé se hádají o sionismus

V současné době parta shání podpisy, aby se mohla registrovat jako politická strana. Vůdce tvrdí, že všechno zlo pochází z Židů (kterých v třicetimilionovém Peru žije asi pět tisíc). Zároveň tvrdí, španělský dobyvatel Peru Francisco Pizarro byl Žid. To je všechno hezké, ALE!

Pokud se dobře pamatuji na znění Norimberských zákonů a nařízení, která v nacistickém Německu panovala, tak Indiáni skutečně nebyli Árijci. Podle Hitlerova učení šlo o méněcennou rasu, a kdyby se vyskytli na území Třetí říše, šli by do plynu první. Takže varuju peruánské Indiány: Nepřehánějte to s tím náckováním, nebo se nakonec vzájemně z rasových důvodů vyvraždíte!

Hitler měl skvělou „korporátní identitu“, na rozdíl od současných rozbředlých politiků
Breivik je gentleman, naznačil norský soud v den Hitlerových narozenin
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,070
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější