Europropaganda trhá rekordy: Brexit Hry o trůny | Reflex.cz
nahoru

Europropaganda trhá rekordy: Brexit Hry o trůny

Jiří X. Doležal27. června 2016 • 07:00
Brexit
Brexit
• foto: 
Ľubomír Kotrha

Řada našich sluníčkových medií reaguje na Brexit podobně jako na přílet všeničícího asteroidu. Ve všeobecně sdílené proevropské propagandě ale daleko vyčnívá výkon serveru aktualne.cz. Po Brexitu bude prý mít potíže Hra o trůny!

Každá propaganda je, pokud se na ni dokážete podívat trochu zdálky, směšná. Byla směšná nacistická propaganda, byla směšná socialistická propaganda, a dnes je zase směšná propaganda prounijní. Jakoby v momentě, kdy se nějaký postoj stane oficiálním a žádaným, jeho snaživí zastánci opravdu nevědí, kde přestat. Ukazují to třeba titulky novin po Brexitu:

„Miliony Britů chtějí nové referendum. Brexit není pro parlament závazný. Rozmrzelé Skotsko: brexit místní šokoval, přistěhovalci mají obavy. Za svůj domov považuji Brno a brexit mi nahání strach, říká Brit. Londýňané s brexitem nesouhlasí, podepisují petici za odchod z Británie. Brit volil brexit, teď je v šoku. Netušil, že na jeho hlasu záleží“. To jsou titulky článků za těch pár dní od Brexitu na idnes. Korunu dodala sobotní MF Dnes s titulkem „Evropské 11. září.“ A nešlo jen o Babišovku.

Brexit a fantasy: Hra o trůny v ohrožení, aktivistka Rowlingová, Gimli nesmí volit

"Britové po Brexitu shánějí unijní pasy. Mají zájem i o české občanství. Hodit vidle do EU - neuvěřitelná hloupost a nezodpovědnost části britských "elit"." To je z aktualne.cz, stejně jako tento citát: „Fanoušci Hry o trůny se strachují, Brexit může ohrozit další natáčení seriálu.“ A cituji z textu: „existuje reálná šance, že se natáčení nákladných scén přesune jinam, nebo se sníží rozpočet podobných scén, na což by doplatili fanoušci." Zdroj: http://magazin.aktualne.cz/televize/odchod-britanie-z-eu-znamena-neprijemnosti-pro-hru-o-truny/r~7d7cfcd439fe11e6a4100025900fea04/

Suma sumárum: Svazácký odpor k Brexitu jde tak daleko, že uvědomělí komentátoři straší národ, že díky bristkému kroku ubudou masové bojové scény z oblíbených televizních seriálů. Což už se opravdu nedá nazvat jinak než jako nablblá postbolševická propaganda - autor toho blábolu si zjevně neuvědomil, že divákovi je úplně jedno, kde se seriály točí. A tak vyhrožuje, že se Hra o trůny bude natáčet někde jinde.

Kdo jsou největší vítězové a kdo nejpotupněji poražení v Brexitu

To bude fakt malér! Z toho se Evropa těžko vzpamatuje! Takže abych posílil všeobecnou prounijní propagandu a lamentaci nad odchodem Británie z EU: Následkem Brexitu vážně hrozí, že Brusel celoevropsky zakáže anglickou slaninu!Klíčová slova: brexit, hra o trůny, kotrha


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Vyrazili, ale neprojdou. Estébácká prezidentura je na dosah ruky
PREMIUM X Zelený Raoul: Vyšší bere aneb S kým na dovolené zahnula Monika Babišová
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Šmardování jako malonárodní politika
PREMIUM X Národ Metallica: Hity a dlouhé fronty na pivo na vyprahlé planině v Letňanech. A nakonec obří ohňostroj!
PREMIUM X Šarlatán prodával lék složený z vody za 500 korun. JXD i s kamerou vyhodil za čtyři minuty

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější