Rakousko čelí vlně sexuálního násilí imigrantů | Reflex.cz
nahoru

Rakousko čelí vlně sexuálního násilí imigrantů

Jiří X. Doležal6. května 2016 • 08:26
Uprchlíci ve Vídni.
Uprchlíci ve Vídni.
• foto: 
Bwag (CC BY-SA 4.0)

Od počátku migrační krize v loňském roce pesimisté strašili, že s příchozími uprchlíky z jiných kulturních poměrů vzroste i kriminalita plynoucí z kulturní odlišnosti. Už je to tady, čerstvá čísla z Vídně ukazují, že imigranti konfrontovaní s nezahalenými ženami nezvládají svou sexualitu.

Na problém upozornilo brutální znásilnění ženy třemi afghánskými žadateli o azyl v centru Vídně dvaadvacátého dubna. Šokovalo rakouskou veřejnost a bylo dalším bodem na narůstajícím grafu znásilnění, sexuálních napadení a jejich dalších trestných činů páchaných migranty po celé zemi. Ti tři Afghánci z dvaadvacátého dubna - dva  šestnáctiletí a jeden sedmnáctiletý - pronásledovali jedenadvacetiletou studentku na veřejné toalety na nádraží v Praterstern, to je jeden z hlavních dopravních uzlů ve Vídni. Jeden držel ženu na zemi, zatímco druzí dva se střídali a znásilňovali ji.

Europol: Pašeráci migrantů si loni vydělali až šest miliard eur

Zprávu přinesl Gatestone Institute, což je v New Yorku sídlící nevládní neziskový konzervativní think-tank zaměřený na informování o událostech, o kterých mainstreamová média informují podujatě či vůbec ne. Předsedou Institutu je bývalý velvyslanec USA při OSN Jonh R. Bolton.

Institut nyní spočítal sexuální napadení migranty v Rakousku. V lednu 2016 došlo k sexuálnímu násilí ze strany azylantů ve dnech 1., 10., 16., 23. a 26. V únoru pak 3., 4., 6., 8., 11., 14., 22. a 25. V březnu 6., 8., 12., 21. a 24. V dubnu pak 13., 15., 20., 21., 22. dvakrát, 24., 25., a 29. Rakousko loni přijalo devadesát tisíc uprchlíků. Ministr vnitra Wolfgang Sobotka varoval minulý měsíc, že je to jen začátek. Až jeden milión migrantů je podle něj připraven v letošním roce překročit Středozemní moře a dostat se do Evropy z Libye.

Šest nových grafů o uprchlících v Evropě. Kde získávají azyl nejčastěji?

Už těch devadesát tisíc, co požádalo v Rakousku o azyl loni, stačilo nadělat dost problémů. Téměř každý třetí žadatel o azyl ve Vídni byl v roce 2015 obviněn z nějaké nepravosti. To je o téměř 50 % více než v roce 2014.  Z téměř 21 000 úředně schválených žadatelů o azyl umístěných v hlavním městě, 6 503 spáchalo v roce 2015 trestný čin či přestupek.

Podle vídeňského policejního šéfa Gerharda Pürstla byly severoafrické gangy bojující o kontrolu nad obchodem s drogami zodpovědné za zhruba polovinu z 15 828 násilných trestných činů - znásilnění, loupeží, pobodání a útoků - hlášených ve Vídni v roce 2015.

Nehoráznost z Bruselu: Budem platit pokuty za odmítnuté uprchlíky?
Jiří X. Doležal 4. května 2016 • 08:46

Nehoráznost z Bruselu: Budem platit pokuty za odmítnuté uprchlíky?Klíčová slova: migrace, uprchlíci, RAKOUSKO


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější