Nehoráznost z Bruselu: Budem platit pokuty za odmítnuté uprchlíky? | Reflex.cz
nahoru

Nehoráznost z Bruselu: Budem platit pokuty za odmítnuté uprchlíky?

Jiří X. Doležal4. května 2016 • 10:20
Euro - ilustrační foto
Euro - ilustrační foto
• foto: 
Pixabay

Některá řešení navrhovaná Evropskou komisí jsou evidentně proti zdravému rozumu a je povinností národních vlád je odmítnout. Poslední bruselská nehoráznost mají být sedmimiliónové pokuty za každého odmítnutého uprchlíka.

Evropská komise přišla s nápadem, který se už opravdu nedá chápat jinak než jako výzva k trestání neposlušných zemí.  Ty země, které se nechtějí účastnit přerozdělování uprchlíků v rámci evropských kvót, by se měly z povinnosti ubytovávat Merkelovou pozvané imigranty mít možnost vyplatit. Má jít o nový mechanismus, který by nahradil Německem jednostranně zrušené dohody z Dublinu. Nyní by za každého odmítnutého uprchlíka měla naše země do Bruselu zaplatit sedm milionů korun. Zpráva byla hlavní senzací Událostí ČT1 i Událostí, komentářů. Přesto nikdo dost hlasitě neřekl, že jde o nepřijatelnou buzeraci.

Hlavní podíl na loňském, a částečně i letošním migračním toku z Blízkého Východu a (především) severní Afriky, vinu na jeho intenzitě, nese memetická infekce vyvolaná Angelou Merkelovou. Mem „v Německu na nás čekají s otevřenou náručí a postarají se o nás“ vytvořila ona jednostranným zrušením dublinských protokolů. Když však vlnu přestalo Německo a další pro imigranty cílové západoevropské země zvládat, vynořila se idea kvót - totiž že běžence, které pozvali Němci, budeme ubytovávat v Česku. Idea zkrachovala na tom, že uprchlíci jdou za německou životní úrovní, nezajímá je pobyt v nějakém Česku, o kterém nikdy neslyšeli, a v rámci Schengenu nejsme ani ty uprchlíky, které bychom přesídlili násilně, schopni v určené zemi udržet. Druhým důvodem krachu ideje byl odpor vlnou nepostižených států - především zemí Visegrádu - migranty z Německa či Řecka přijímat.

Nyní chce Brusel tyto neposlušné země pokutovat, a z Němci vyvolaného problému by se měly vlády visegrádské čtyřky vyplácet. Jde o jednoznačné vydírání, nátlak a neomluvitelné vměšování. My nejsme pro uprchlíky cílovou zemí, k nám nechtějí. My se aktivně podílíme na snahách a pomoci zastavit běžence v uprchlických táborech blízko míst konfliktů, před kterými prchají, pomáháme jim. Ale nechceme to dělat u nás. My jsme nevytvořili memetickou infekci vítající Evropy, která sem migranty přivedla. Proto je nepřijatelné, abychom se měli jakkoliv vykupovat z toho, že nechceme nést odpovědnost za uprchlíky, kteří k nám nechtějí a které přivedla do Evropy tradiční německá pohostinnost. Je doslova morální povinností naší vlády, aby se tomuto diskriminačnímu nápadu Evropské komise co nejhlasitěji postavila.

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější