nahoru

Dienstbier se zbláznil. Sbírá dětské kresby o korupci. Asi jí rozumí hůř než školáci

Jiří X. Doležal 27. ledna 2016 • 10:00
Dienstbier se zbláznil. Sbírá dětské kresby o korupci. Asi jí rozumí hůř než školáci
foto: Švédský stůl

Vládní soutěž o nejhezčí školácký obrázek boje proti korupci je doslova vymýváním dětských mozků, nejsprostší propagandou a manipulací. Jde o hujerství korektnosti, které smrdí čirým socialismem.

Dnes, ve středu v deset hodin dopoledne, došlo k nejvýraznějšímu výronu protikorupční propagandy, který ve své blbosti převyšuje i volební protikorupční hesla hnutí ANO. V tiskové zprávě, která nám přišla do redakce, se píše: „Děti kreslí korupci! Co vědí děti o korupci, jak si ji představují, jak by proti ní chtěli bojovat? (hrubka pochází z vládního textu, pozn. red.) To je téma dětské výtvarné soutěže Úřadu vlády ČR, která je právě nyní ve finálním stádiu vyhodnocování. Odborná porota vybírá z celkem sto sedmdesáti obrázků, které do soutěže zaslalo sedmnáct základních uměleckých škol z celé České republiky. Soutěž s mottem Korupce ti nesvědčí, korupce ti nesluší, vyhlásil v listopadu loňského roku ministr a předseda Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí Jiří Dienstbier ve spolupráci s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou. Soutěž byla určena pro žáky základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií do 16 let věku.“

Fór je v tom, že korupce je mimořádně složitý sociální, politický a psychologický  fenomén, který je natolik komplikovaný, že děti mladší šestnácti let nemají díky vývoji svého mozku a psychiky vůbec šanci rozlišit a pochopit, co korupce je. A už vůbec ne ji poznat. A i kdyby byly geniální, tak mají jistotu, že to nikdy v životě neviděly, protože kdo by si vzal k podmazávání jako svědka haranta, že. Takže děti v soutěži nemalují něco, co by v realitě viděly, prožily a okusily, ale nějaké teze, které jim natloukla do hlavy protikorupční propaganda. Nic žitého - pouze odpapouškování žádoucího postoje, který jim nějak nedokonale v té škole vysvětlili.

Co se asi na vládě dozvědí? Co se asi na vládě dozvědí?Foto Švédský stůl

Druhým problémem korupce je skutečnost, že je nejen těžko rozlišitelná dětskýma očima, ale že je také prakticky nezobrazitelná, i kdyby měl tužku v ruce Pablo Picasso. Namátkou cituji z Wiki některé formy korupce: vlastizrada, velezrada, špatné užívání fondů, překrucování spravedlnosti, zneužití vnitřních informací, manipulace s předpisy, nepotismus a klientelismus. Konkrétně manipulaci s předpisy by neztvárnil ani Rembrandt a špatné užívání fondů by bylo nad meze obraznosti i Hieronyma Bosche.

Dienstbierova soutěž je čirým výronem politickokorektní tuposti, pokryteckého paradigmatu boje s korupcí za každou cenu a levicového svazáctví, které bolestně připomíná akce socialistické propagandy minulého režimu. Tehdy děti ovšem místo korupce kreslily výročí Vítězného února. Proto vyzývám ministra Dienstbiera, aby nezůstal v půli cesty a pro příští roky vyhlásil dětskou soutěž v kreslení eurooptimismu. Doporučenými tématy budiž skupinky rozesmátých uprchlíků, veselý řecký bankéř a Merkelová v burce.Klíčová slova: korupce, děti, dienstbierDiskuse ke článku

 

Nejčtenější