JIŘÍ X. DOLEŽAL: Ochranáři zase zabíjeli zvířata. Zaveďme kožichy z aktivistů! | Reflex.cz
nahoru

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Ochranáři zase zabíjeli zvířata. Zaveďme kožichy z aktivistů!

Jiří X. Doležal18. srpna 2015 • 12:00
K dnešnímu dni třináct norků zásah aktivistů zabil
K dnešnímu dni třináct norků zásah aktivistů zabil
• foto: 
profimedia.cz

Aktivisté z Animal Liberation Front zavraždili při svém boji za svobodu zvířat třináct norků. Uhynulí norci mají jistě velkou radost, že díky aktivistům nebudou použiti na kožichy. Není proto načase začít dělat kožichy z aktivistů?

Minulý týden došlo k vandalskému útoku aktivistů bojujících za svobodu zvířat, při které ublížili patnácti stovkám zvířat. Jak informovala iDnes ochranáři ve Velkém Ratmírově minulý týden postříkali barvou ve spreji patnáct set norků. Podepsali se - tagem ALF - a cíl útoku je zjevný: Aktivisté chtějí zabránit tomu, aby zvířata skončila jako kožich. Tak jim zničí - ještě zaživa - srst. Ta banda idiotů, která si říká Animal Liberation Front, nechápe, že znečistit a slepit zvířeti zasychající barvou srst znamená jednak mu způsobit obrovský stres a utrpení, za druhé to znamená reálnou možnost zvíře tou barvou otrávit. Je totiž samozřejmé, že se pomalované zvíře pokouší srst očistit lízáním, takže se mu spousta barvy dostane i do trávicího traktu.

K dnešnímu dni třináct norků zásah aktivistů zabil. Desítky a desítky dalších mají zdravotní potíže a trpí, protože ta ochranářská prasata zvířatům stříkala barvu i do očí. Všech patnáct set nabarvených zvířat trpí, protože slepení srsti barvou pociťuje zvíře velmi nelibě. ALF aplikovala v praxi tezi „než by z těch zvířat byly kožichy, ať radši trpí“. Je to pokračování dřívějších akcí, kdy blbečci z té samé organizace pouštěli na svobodu laboratorní zvířata, které na té „svobodě“ okamžitě pochcípala.

Proto bych chtěl navrhnout módním návrhářům, aby zavedli jako poslední výkřik módy kožichy a kabelky z ochranářů. Jednak se tím uchrání zvířata - ubude poptávky po kožiších ze zvířat, protože bunda z ochranáře potetovaného anarchistickými hesly bude jako novinka žádanější. A za druhé - vymizí tohle naprosto zbytečné, neomluvitelné a trestuhodné týrání a vraždění zvířat, kterého se jejich ochránci z Animal Liberation Front opakovaně a systematicky dopouštějí.

Aktivisté vypustili 300 norků z farmy, hrozí ekologická katastrofa
STANISLAV DRAHNÝ 26. listopadu 2013 • 14:30

Aktivisté vypustili 300 norků z farmy, hrozí ekologická katastrofa

 
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější