nahoru

Kvůli roztomilým káčátkům zemřeli dva lidé, ochranářství ohrožuje naši civilizaci

Jiří X. Doležal22. prosince 2014 • 18:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto
• foto: 
Profimedia.cz

Mateřské pudy, jsou-li neukojeny, vytvářejí značný psychický tlak. Společenský tlak lidí, kteří jsou v tomto směru neukojení - ochranářů - je ale tak velký, že ve prospěch roztomilých zvířátek můžete zaviní smrt dvou lidí, a skoro nic se jim nestane.

Případ je jednoduchý. Kanadská motorkářská rodina na výletě, na dálnici. Otec a dcera na jednom na prvním motocyklu Harley, matka za nimi na druhém. Jedou po dálnici. Někde před nimi ochranářka v levém pruhu. Má citlivé srdce, miluje přírodu, je plná něhy k roztomilým zvířátkům. Motorkáři nejedou devadesát kilometrů vhodině, jak se smí, ale sto třicet.

Ochranářka zahlédne v pásu, který odděluje dálniční pruhy, roztomilá káčátka, kterým v tak nebezpečném prostředí jistě mohou dojít úhony. Nemají tam maminku. I ochranářka v levém pruhu zastaví, aby káčátka zachránila. Jenže o její zcela proti předpisům v levém pruhu dálnice odstavené sluníčkové autíčko se zabijí otec s šestnáctiletou dcerou na motorce. Ale kačátkům se nic nestalo! Zprávu i s podrobnostmi přinesl web iDnes.cz.

Jde o zásadní zavinění dopravní nehody, zabití z nedbalosti, které vyvrcholilo rodinnou tragedií. Po čtyřech letech soudních tahanic soud ženu odsoudil k 240 hodinám veřejně prospěšných prací, přišla o řidičák a dostala tři měsíce vězení, které si ovšem může odsedět o víkendech, nemusí být zavřená v kriminále devadesát dní v kuse. Takže suma sumárum se jí nic nestalo. Vždyť šlo o káčátka!

Za podobný dopravní delikt - hrubá nedbalost, hrubé porušení pravidel silničního provozu, dva mrtví, z toho jedna šestnáctiletá, zničená rodina - se dává tak kolem pěti, osmi let. Veřejně prospěšné práce za mrtvou šestnáctiletou holku, co umřela i se svým otcem, je výsměch. Káčátka ovšem bez ohledu na nevyhnutelné ztráty na lidských životech zůstala úplně v pořádku. A tak vlastně není proč onu řidičku trestat. Lidé, na rozdíl od káčátek, nejsou roztomilí, je jich dost a nejsou chránění.

Je to důkaz, že paradigma ochranářství začíná ohrožovat naši civilizaci stejně jako přesvědčení, že islám je náboženstvím míru.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,500
21,720
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější