VILIAM BUCHERT: S Bobošíkovou v náručí aneb Klausovo velmi pozdní odpoledne | Reflex.cz
nahoru

VILIAM BUCHERT: S Bobošíkovou v náručí aneb Klausovo velmi pozdní odpoledne

Viliam Buchert6. října 2013 • 14:00
Klaus Bobošíková
Klaus Bobošíková
• foto: 
profimedia,cz

Exprezident Václav Klaus se po celou dobu své politické kariéry vyznačoval opatrností v podpoře jiných politických subjektů. Důsledně podporoval jen sám sebe. Až teď dal požehnání obskurnímu spojení různých skupinek a jednotlivců, které si říká Hlavu vzhůru. V podstatě jde ale jen o další předvolební projekt Jany Bobošíkové. Vysvětlení, proč to Klaus udělal, není pořád jasné, protože mu to nic dobrého nepřinese.

Pokud tím chtěl připoutat větší pozornost k své nové knize, v níž navrhuje vystoupení z Evropské unie, tak bylo objetí s Bobošíkovou zcela zbytečné. Příznivci bývalého prezidenta mu i tak budou pořád viset na rtech, jeho odpůrci (a ti dnes jednoznačně převažují) se o to, co napsal, zajímat moc nebudou.

Spojení s Hlavou vzhůru je pro Klause svým způsobem i poněkud nebezpečné, protože jeho volební neúspěch se dá očekávat a on tak pod ním bude podepsaný. Navíc někteří kandidáti za toto seskupení nejsou důvěryhodní a ani Václav Klaus nedokáže vysvětlit, proč by jim někdo měl dát hlas. Jen proto, že jsou také kritičtí k EU?

JAN JANDOUREK: Prezident Zeman se bláboly o Jeruzalému zřejmě rozhodl zničit naši…

Důležité je i to, že Klaus léta vyzýval občany, že mají jít volit, ať je situace jakákoli. Sám tak pravidelně činil. Jenže v rozhovoru pro MF Dnes před několika dny tvrdil, že volby ho nezajímají, že nemají žádné podstatné téma. Co tak najednou? V překladu: žádné téma jsem nemohl nastolit já, tak je to nezajímavé. Václav Klaus je vedle Miloše Zemana a

Václava Havla nejvýznamnější postavou na české politické scéně od listopadové revoluce, ale v závěru své politickou kariéry ztratil soudnost. Po volbách bude mít na rozdíl od jména hnutí, které podpořil, hlavu dolu.

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,580
28,780
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější