nahoru

Skandální nerovnost před zákonem!!!

Jiří X. Doležal 20. července 2012 • 15:38
Skandální nerovnost před zákonem!!!
foto: Tomáš Tesař

Policie České republiky v našem netradičním experimentu ukázala, že některým občanům vyhoví ochotněji než jiným. Je to trestuhodné a ohrožuje to samu podstatu demokracie!

 

Pilot Daňhel patří zavřít. Jednak mluví o cause CASA, za druhé se rozvádí. A je notoricky známo, že zavřít patří každý chlap, který odchází od manželky. Policie tento postoj zjevně sdílí. Když Daňhela bez jakýchkoliv důkazů obvinila čtrnáctiletá holčina z pohlavního zneužití, naši muži zákona neváhali a okamžitě ho zavřeli na policejní celu. Aniž by pořádně prověřili podání děvčete, jež samo za pár dní přiznalo, že si obvinění vymyslelo.

 

Proto jsem se v redakci mistrně přestrojil za jiné čtrnáctileté děvče a odešel na Policejní prezídium oznámit prezidentu Lessymu, že i mne Daňhel pohlavně zneužil, a že by ho proto policie měla okamžitě zavřít. Jak jsem důstojníkům na vrátnici tuto informaci sdělil, naplno se vyjevila nerovnost občanů před zákonem. Zatímco jinou čtrnáctiletou holčičku bez váhání poslechli, na moje podání nikdo nereagoval. Policejní prezident byl na rehabilitaci, tisková mluvčí prezídia na obědě a moje oznámení nebylo prostě komu předat.

 

Video se připravuje ...
Jiřinka X. Doležalová jde podat trestní oznámeníVIDEO Reflex.cz

 

 

Tento příklad nerovnosti občanů před zákonem mě zabolel, a ještě více mne bolí, že Daňhel dosud běhá po svobodě. Ale jsem optimistou: I když neprošlo mé podání, věřím, že ho zavřou stejně, za něco jiného. Ono se vždycky něco najde.

 Klíčová slova: jxd, rxrx, policejni prezidiumDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější