nahoru

Rudá verbež by měla sedět, ne podepisovat knihy!

Jiří X. Doležal6. ledna 2012 • 12:00
Rudá verbež by měla sedět, ne podepisovat knihy!
foto: Stanislav Krupař

Autogramiáda knihy Lubomíra Štrougala přivábila dav zvědavců, čumilů a pervertů toužících po vlastnoručním podpisu vrcholného lídra totalitní zvůle. Nikomu z návštěvníků bohužel nedošlo, že soudruhu Štrougalovi měli na té autogramiádě naplivat do obličeje.

Totální nevyrovnání naší země s komunistickou minulostí není zapříčiněno tajnými dohodami ÚV KSČ a Občanského fóra při předávání moci nebo neschopností úřadů. Příčinou toho, že jsme nebyli schopni kromě Miroslava Štěpána komunistické leadry pozavírat a potrestat za to, co naší zemi udělali, je postoj řady občanů, že to vlastně za toho socíku nebylo tak špatný.

 

Přesně tento postoj odrazila fronta na Štrougalovo veledílo. Vždyť už ten socík je tak dlouho pryč, ten Štrougal — ten přece jediný z bolševické věrchušky nebyl úplně hloupý, a navíc — on nám tu knížku vlastnoručně podepíše, mámo!

 

Ony rodiny čekající na podpis soudruha Lubomíra zapomněly na popraviště pro politické odpůrce komunistů, na komunistické lágry a žaláře, na samopalníky na státních hranicích, na majetek ukradený statisícům lidí, na statisíce dětí „buržoazního původu“, které nesměly studovat, prostě na všechno, co téhle zemi bolševismus udělal. Všechno je jedno, vždyť můžeme mít podepsanou knihu od toho pána, co byl dřív mocný a v televizi!!! Byl slavnej! To je jedno, že byl exponentem vlastní národ decimující diktatury! JEHO VLASTNORUČNÍ PODPIS JE PRO PRŮMĚRNÉHO ČECHA HODNOTOU I PŘESTO!

 

 

A tak by mne zajímalo — kdyby to bylo technicky možné —, kolik slušných českých občanů by si přišlo pro podpis na autogramiádu Adolfa Hitlera nebo Josifa Stalina. Jsou to totiž persóny ze stejného pytle jako Štrougal.Klíčová slova: jiridolezal, jxd, rxrx, strougalDiskuse ke článku

 

Nejčtenější