nahoru
Premium Komentáře

Rozpočet 2023: Katastrofa to není. Stát dál příliš utrácí, ale změna oproti Babišovi je vidět

Pavel Páral 12. prosince 2022 • 12:00
Rozpočet 2023: Katastrofa to není. Stát dál příliš utrácí, ale změna oproti Babišovi je vidět
foto: ČTK/Michal Kamaryt

Čerstvě schválený státní rozpočet na příští rok nepotěšil nikoho. Ti, kteří se dožadují, aby se o ně stát postaral, vidí, že vládní rozdávání jim inflaci nevynahradí. A ti, kdo se dívají na život s delší perspektivou než do zítřejší snídaně, jsou zklamáni, že náprava veřejných financí se zadrhla a stát dělá stále stamiliardové dluhy, které jednou budou muset zaplatit naše děti, a prožírání budoucnosti této země pokračuje.

Čekali jsme víc

Je skutečností, že v novém rozpočtu dále rostou státní platy i počty jejich příjemců, což je těžko přijatelné i v situaci, kdy je kabinet zatížen řešením války a energetické krize. A rostou i další dávky. Sliby se také nešetří, zejména ze strany lidovců, jimž pozoruhodně rychle spadla konzervativní maska spolku SPOLU a nyní nešetří socialistickými nápady na ještě progresívnější zdanění bohatších a na rozdávání dalších dávek.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější