nahoru
Premium Komentáře

Requiem za EET. Ekonomická vlajková loď Babišova hnutí ztroskotala

Jiří Štefek 2. prosince 2022 • 14:00
Requiem za EET. Ekonomická vlajková loď Babišova hnutí ztroskotala
foto: profimedia.cz

Elektronická evidence tržeb (EET), která byla vlajkovou lodí ekonomického programu Babišova hnutí ANO, končí. Zrušení k závěru letošního roku schválila Poslanecká sněmovna. Zákon míří do Senátu a pak na Hrad.

Zrušení EET překvapivé není. Koaliční kabinet pod vedením Petra Fialy se k tomu zavázal i v programovém prohlášení. A nic na tom nezměnil ani drobný detail, že to byla i KDU-ČSL, která kdysi jako součást Sobotkovy vlády pomáhala EET schválit.

Je však třeba podotknout, že přestože zavedení EET v únoru 2016 schválili všichni poslanci tehdejší vlády (ČSSD, ANO a KDU-ČSL), pozornost na sebe strhával pouze Andrej Babiš, toho času ministr financí. Jako kolovrátek opakoval, jak velký přínos

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější