nahoru

Bohumil Pečinka: Jak zajistit Babišovi imunitu

Bohumil Pečinka 7. července 2022 • 18:15
Expremiér Andrej Babiš (ANO) ve svém obytném voze.
Expremiér Andrej Babiš (ANO) ve svém obytném voze.
• foto: 
reprofoto Facebook Andrej Babiš

Blíží se české půlroční předsednictví EU, blíží se zářijové komunální a senátní volby a současně byl vyhlášen lednový termín prvního kola prezidentské volby. Zároveň jsme svědky pokusu přeměnit kauzu korupčního jednání kolem pražského dopravního podniku v přepsání výsledků parlamentních voleb.

O podivné hře státních zástupců a policistů s Andrejem Babišem nejsou důkazy. Máme však řadu indicií, které naznačují, že jsme svědky nadstandardní hry částí politické moci a médií s vlivnou skupinou orgánů činných v trestním řízení.

Hanácká akciová

Když se v roce 2014 dostalo na pražském magistrátu k moci hnutí ANO, tak se za málo bedlivého dozoru lidí, jako je Jan Čižinský, dostal do centra jeho pozornosti dopravní podnik. Primátorka Adriana Krnáčová byla z důležitých rozhodnutí odblokována a sám předseda Andrej Babiš určil za kontaktního člověka svou pravou ruku z Agrofertu Jaroslava Faltýnka. Ten si přivedl do Prahy „armádu“, jíž se v určitých kruzích ironicky říká Hanácká akciová společnost. Tedy tutéž „společnost“, která už v té době operovala na Českých drahách a na ně navázaných organizacích.

V roce 2018 se primátorem stal Pirát Hřib za málo bedlivého dozoru lidí, jako je Jan Čižinský nebo Adam Scheinherr (Praha sobě), který držel resort dopravy a byl v čele dozorčí rady dopravního podniku. Do struktur rozhodování pak pronikl Hřibův náměstek Hlubuček (STAN), jenž přes své lidi vydíral účastníky různých výběrových řízení. Pokud policie odhalí trestněprávní vinu a soud ji potvrdí, je to skvělé a tleskejme jim. Současně je zde politická vina hlavních stran na magistrátu, že nechaly celou situaci dojít do takového stavu.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější