nahoru

Karel Steigerwald: Pane prezidente, vraťte ty peníze

Karel Steigerwald 18. prosince 2021 • 13:00
Video se připravuje ...
Kecy a politika 34: Bude Babiš lepší prezident než Zeman?
• video: 
Martin Bartkovský

Pane prezidente, dočetl jsem se v médiích, že váš tvrdohlavý a dávno už prohraný spor o čest Ferdinanda Peroutky stál hradní kancelář 729 000 korun. 

Kdybyste včas ustoupil od tvrzení, které jste nedokázal, nestál by váš spor státní pokladnu nic. Nebyl to spor státu, nýbrž jen váš osobní, občanský a nechápu proto, proč jej za vás hradila státní kancelář. V duchu toho, co rád sám hlásáte, měl byste těch sedm set tisíc státnímu rozpočtu vrátit. Věřím, že to uděláte. 

Pokud existuje paragraf či předpis, podle něhož za vás stát hradí vaše soukromé výdaje, omlouvám se předem a věřím, že ty peníze vrátíte i tak, jako gesto vaší dobré vůle ke státnímu rozpočtu. Přeci byste své chyby nenechal platit z peněz daňových poplatníků. To by bylo velmi málo prezidentské.
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější