nahoru
Premium Komentáře

Karel Steigerwald: Kyselé jsou hrozny svobody

Karel Steigerwald 5. června 2021 • 16:30
Podzimní volby nebudou jen o Babišovi a domácích lapáliích...
Podzimní volby nebudou jen o Babišovi a domácích lapáliích...
• foto: 
ČTK / Šulová Kateřina

Podzimní volby budou nejdramatičtější od vzniku České republiky. Seberou nám svobodu nebo ji upevní. Stojí proti sobě dvě naprosto rozdílné formace. Netvařte se, že to nevíte.

Pokud český stát vydrží do voleb, bude to zázrak. Premiér vyhlašuje studenou válku Evropské unii, která nechce uznat, že jeho dotace z Bruselu i z Prahy jsou v pořádku. Do této války zavlekl i vedení státu, jako by problémy podnikatele Babiše byly i problémy republiky.

Ruský velvyslanec oficiálně navštívil Hrad, sídlo prezidenta. Ten na Hradě není, zastupuje ho, čert ví v jakém jednání, subalterní úředníček, jehož obrovská moc pramení jen a jen z jakéhosi přátelství s prezidentem. A možná ho ani nezastupuje, možná už jede svou vlastní, nám neznámou politiku. Ministři překračují právní omezení svých úřadů. Prezident pomalu vyvolává dojem, že po volbách jmenuje premiérem jen toho, kdo nakoupí ruskou vakcínu. Sněmovna je neschopná se postarat o budoucnost republiky. Rozštěpil ji věčný východoevropský problém, jestli patřit k Západu, nebo k Východu. A to jsme kdysi byli samozřejmou západní zemí. Ach masarykovská demokracie, kdeže loňské sněhy jsou.

Smrtelná rána?

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější