nahoru

Máte dost života v Babišově kriminálu? Podepište petici proti omezení svobodného pohybu

Oldřich Tichý16. března 2021 • 09:00
Máte dost života v Babišově kriminálu? Podepište petici proti omezení svobodného pohybu
foto: David Malík

Na konci února vláda slibovala, že drakonická omezení volného pohybu osob mezi okresy budou trvat jen tři týdny. Na nesmyslné buzerování lidí nasadila policii a armádu. Teď ale na sliby zapomněla a svobodu nám vrátit nehodlá. Pokud to chcete pomoci změnit, podepište důležitou petici.

„My, níže podepsaní občané, využíváme našeho práva vyplývajícího z Ústavy a z čl. 18 Listiny základních práv a svobod a žádáme vádu České republiky, aby ukončila omezení pohybu osob nařízené v nouzovém stavu,“ píše se v petici, kterou zveřejnili senátoři Roman Kraus a Rostislav Koštial a náměstek jihomoravského hejtmana Jiří Nantl (všichni ODS).

Autoři petice poukazují na to, že nejsou žádné důkazy o potřebnosti těchto opatření a zejména o jejich účinnosti proti epidemii. To podle nich dokládá zhruba stejná epidemiologická situace v celé zemi a také skutečnost, že na cesty do práce se omezení nevztahují.

Také oficiální informace zveřejněné ministerstvem zdravotnictví ukazují, že výsledek drastických zásahů do života deseti milionů obyvatel Česka je žalostný: v pondělí přibylo 10 511 nových případů nákazy, což je stejné, jako o týden dříve. Počet lidí v nemocnicích vzrostl na 8 939 a pacientů ve vážném stavu přibylo na 1 993.

Je tedy zřejmě, že uzavření okresů a další omezení nepřináší to, co od nich vláda očekávala. Žádné jiné řešení než zbytečnou šikanu však vláda nenabízí. Právě na to autoři petice poukazují. Pokud s jejich stanoviskem souhlasíte, petici můžete podepsat ZDE.Klíčová slova: vláda, petice, Andrej Babiš, omezení, pohybDiskuse ke článku

 

Nejčtenější