nahoru
Premium Komentáře

Karel Steigerwald: Doktor Blatný aneb Jak ministrovat na Titaniku

Karel Steigerwald 8. listopadu 2020 • 17:00
Karel Steigerwald: Doktor Blatný aneb Jak ministrovat na Titaniku
foto: Marek Douša

Vytáhne dr. Blatný ing. Babiše z bryndy, nebo ho dorazí? Možné je oboje. Babiš si ho vybral, aby mu pomohl zlepšit jeho dost pochmurný politický obraz. Vedení antivirové kampaně, kde nasekal nejvíc chyb, předal postavě neznámé, bez politické minulosti, zato s jistou lidskou vlídností, která by mohla zabrat víc než premiérovy lži či plukovnická říznost a nedobrá minulost prezidentova přítele Prymuly, čerstvého nositele jeho řádu.

Když ani doktor Blatný nezabere, bude to další z ran, jež nyní na suverénního premiéra dopadají. Nový ministr nejprve začal, až na lapsus s reprodukčním číslem, dobře. Ukázal veřejnosti to, po čem všichni dlouho volají: grafy, data, tabulky, rozbory a odborníky. Sám se, jako by byl už zkušený ministr, držel vzadu, do popředí dal odborníky. Posun od politiků k odborníkům by mohl u voličů zabrat. Vyčerpaná veřejnost už nechce od boku střílející nabubřelé laiky. Čeká na drsné, ale věcné výklady odborníků, kteří by přesto vzbuzovali důvěru. Blatný, zdá se, tím směrem chce jít.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější