nahoru

Karel Steigerwald: Přestaňte krmit pana prezidenta Zemana

Karel Steigerwald 10. října 2020 • 11:30
Karel Steigerwald: Přestaňte krmit pana prezidenta Zemana
foto: ČTK/Peřina Luděk

V dnešním rozhovoru pro MF Dnes odpovídal prezident zeman na tuto otázku: „Proticovidová opatření negativně dopadají na to, čemu se někdy říká „kulturní fronta“. Ta má tradičně silné tendence promlouvat do politiky. Jak vlivný bude její hlas tentokrát? Může to ve volbách sehrát nějakou roli?“ A odpověď pana prezidenta? „Dovolte mi jeden drsný bonmot: Umělci vytvořili svá nejkrásnější díla tehdy, když byli hladoví.

Pan prezident v souvislosti s opatřeními proti koronaviru připomněl, že umělci dávají nejlepší výkony, když trpí a mají hlad. Je to vyzkoušená metoda. Často ji provázejí i blahodárné tělesné tresty. Ty se ale pro prezidenty nehodí. Ti si musí vystačit s hladem.

Vyhladovělý prezident podává mnohem lepší výkony než prezident přejedený. Je to spolehlivá cesta ke zvýšení kvality a určitě by pomohla i panu prezidentovi. Tak ho přestaňte krmit a uvidíte to zlepšení. Někteří říkají, přestaňte mu také nalévat, ale to není ověřené.

Prezident, původně veselá kopa, plná bonmotů, by se mohl stát mlčenlivým a zachmuřeným podivínem. Ověřené ovšem je, že pobyt v kriminále má na kvalitu budoucího  prezidentování podobný účinek jako hlad. Ale kriminál před výkonem pan prezident prošvihl a kriminál po výkonu žádné pozitivní účinky už nemá. Tak zkuste alespoň ten hlad a přestaňte ho krmit.  
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější