nahoru

Bohumil Pečinka: Česká zarouškovaná republika aneb Chceme, abyste měli strach a panikařili

Bohumil Pečinka 30. dubna 2020 • 19:30
Ilustrační koláž
Ilustrační koláž
• foto: 
Internet

Česká společnost připomíná velké puzzle, do něhož někdo 12. března udeřil a rozbil je na milióny střípků. V posledních týdnech se obraz postupně dává dohromady a my v obrysech poznáváme, v čem je jiný.

Tahle krize vedla k tomu, že k sobě začali nacházet cestu lidé stejných názorů a hodnot, kteří by se za normálních poměrů možná nesetkali. Je to takový malý bonus v rámci celkového průšvihu, jenž bude tuto zemi ekonomicky a sociálně zpomalovat celé desetiletí.

Démon rovnosti

Českou společností se vine hranice, která by se dala označit slovy svoboda a nesvoboda. Na obou stranách této pomyslné hranice se začaly po 12. březnu seskupovat různé skupiny.

Na jedné straně větší či menší přívrženci nouzového stavu, jimž se zamlouvalo, že konečně zase máme rovnost pravidel a životních stylů (nosit roušky, sedět na zadku doma a netrajdat po Alpách). A kdo to nerespektuje, zavoláme na něj policii, která mu na místě dá desetitisícovou pokutu. A pokud se bude zpěčovat, i dvacet tisíc.

Šlo o bezpodmínečnou akceptaci nouzového stavu a radostné předání odpovědnosti a svobod na stát. Démon rovnosti zase vstoupil na scénu.

Kde máš roušku?

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější