Video placeholde

Povolání snů? Certifikovaný posuzovatel piva! Ještě mu není ani čtyřicet a už ochutnal přes 10 tisíc piv

Uvařit vlastní pivo, které půjde do klasického prodeje národního pivovaru Budvar, si vysnilo a do reality show BeerMaster Česko se přihlásilo více než 2 000 milovníků a milovnic piva. Postoupit až do finálového kola, během kterého soutěžící navštíví vybrané české minipivovary, může ale jen osm nejlepších. První čtveřice je již známá. Jaká je a čím je zajímavá další postupující dvojice Tomáš Hasík a Lukáš Provazník? Sledujte v úvodním videu.

Jasným favoritem třetího castingového dílu byl od začátku majitel vyhlášené vinohradské craftové restaurace Dušan, který i přes známost s porotou do finále nepostoupil. Kontakty zkrátka nejsou tím, co v reality show BeerMaster Česko rozhoduje! Mezi dalšími soutěžícími se objevili potetovaný homebrewař, IT projektový manažer, deadmetalistka, výčepní i milovník nestandardních pivních složek, třeba čerstvých smrkových výhonků. Certifikovaný posuzovatel piva Lukáš Provazník trhl dokonce časový rekord při rozpoznávání pivních stylů.

Do hry se všeříkajícím názvem „Náhlá smrt“ museli porotci Luboš Kastner a Aleš Dvořák vybrat pět postupujících, z nichž vzejdou dva finalisté, kteří se zúčastní roadtripu po českých minipivovarech. Že je v sázce skutečně hodně, dávala tušit nervozita, se kterou soutěžící odpovídali v pivním kvízu. A tak zaznělo i to, že angus (druh skotu) je druh chmele a že mazák (plechová nádoba na pivo) je začátečník.

Do finálové osmičky přes všechna kola prošli domácí výrobce fermentovaných nápojů třiapadesátiletý Tomáš Hasík a devětatřicetiletý Lukáš Provazník, který za svůj život ochutnal více než 10 000 piv.

Ve finálové osmičce zbývají poslední dvě volná místa. Kdo je obsadí? Zůstane Ema Reisenauerová jedinou ženou mezi finalisty? Dozvíte se už ve středu 2. listopadu ve čtvrtém díle reality show BeerMaster na Reflex.cz. Pokud vám unikla některá z předešlých epizod, najdete je všechny na www.beermaster.cz.