nahoru

Hvězdy Reflexu: Dirigent Jakub Hrůša, prestižní ocenění

Viliam Buchert 3. února 2022 • 04:30
Jakub Hrůša
Jakub Hrůša
• foto: 
Šulová Kateřina, ČTK

Nominace za leden! Čtvrtým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Dirigent Jakub Hrůša získal 18. ledna velmi prestižní ocenění International Classical Music Awards za nahrávku Brucknerovy 4. symfonie. Tu pořídil ve spolupráci s Bamberskými symfoniky pro společnost Accentus Music a byla vybrána jako nejlepší v kategorii Symfonická hudba. Cenu uděluje porota složená ze šéfredaktorů světových hudebních časopisů a zástupců mezinárodních kulturních institucí. Porota ocenila kromě výjimečného uměleckého přednesu i nápaditost ve výběru repertoáru. Nahrávka, která vznikla během loňského listopadu, je unikátní v tom, že na ní najdeme všechny tři verze tohoto díla, a posluchač je tak může porovnávat.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.