nahoru

Hvězdy Reflexu: Iniciátorky projektu Fandi mámám Petra Květová Pšenišná a Žaneta Slámová

Redakce Reflexu 7. ledna 2021 • 06:00
Petra Květová Pšeničná a Žaneta Slámová
Petra Květová Pšeničná a Žaneta Slámová
• foto: 
Archív

Nominace za prosinec! Smyslem projektu Hvězdy Reflexu je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Už čtvrtým rokem funguje pod jejich vedením projekt Fandi mámám, nabízející materiální pomoc maminkám-samoživitelkám na základě jejich konkrétních potřeb. Těm, které se stanou součástí projektu, zajišťují vlastními silami i za pomoci dárců věci, jež v danou chvíli nejvíc ocení a které jim usnadní život – od plenek přes aktovku do školy, dětské kolo až třeba po pračku. Co je pozoruhodné, iniciátorky si příběhy maminek, které stojí o pomoc, dokážou ověřit, aby nedošlo ke zneužití. „Protože jsme obě mámy, víme, že zajistit dětem hezké a bezstarostné dětství není zadarmo. A víme, že maminky-samoživitelky dělají, co je v jejich silách, aby situaci zvládly. Jsou pro nás hrdinky, které to nevzdaly, a proto jim a jejich dětem fandíme!“ vyznávají se obě dámy na svých stránkách. Posíláme jim hvězdu Reflexu, jelikož iniciativa Fandi mámám byla loni ještě potřebnější než kdy dřív.

Redakce Reflexu
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.