nahoru

Než aby odjela s manželem na dovolenou, polila ho benzínem a zapálila

Dan Hrubý26. června 2017 • 12:25
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Pinterest

Začátek léta v roce 1936 přinesl Malé Straně událost, na níž se nezapomíná. Byla sobota 27. června, kolem šesté hodiny ranní, když začal z horních pater domu U Felbrů vycházet kouř.

„Přivolaní hasiči zjistili, že hoří ve třetím patře v bytě manželů Paškových a proto vnikli do jejich bytu. Našli tam na hořící posteli v bezvědomí jedenačtyřicetiletého zřízence Jana Paška a vedle něho stála devětatřicetiletá Josefa Pašková s popálenýma rukama,“ líčil druhý den pražský tisk.

Ženu, vydávající extatické zvuky, se hasičům podařilo zpacifikovat a odvést. Hořící lůžko, stejně jako další zařízení bytu, rychle uhasili a muže převezli do všeobecné nemocnice. Jeho stav byl vážný, popáleniny dosáhly druhého a třetího stupně, přesto ještě v den tragédie policistům vypověděl, co se v bytě událo.

Nejdřív jí nastříkal do tváře vitriol, pak si ji vzal za manželku

„Ráno o šesté hodině spatřil u postele svoji ženu, jak lije benzín na peřiny, které pak zapálila. Když chtěl jejímu počínání zabránit a vyskočit z postele, musel s ní zápasit,“ tlumočí jeho výpověď noviny.

Josefa Pašková se vrhla na svého manžela s velkou zuřivostí, jež jí dodala sílu, tak často viděnou u šílenců, a srazila manžela zpět na lůžko. V tu chvíli Pašek hrůzou i bolestí omdlel. Od smrti ho dělily jen vteřiny, když do pokoje vnikli hasiči.

Sousedé a vůbec lidé z okolí popisovali manželství jako spořádané a klidné. Manželé se nikdy nehádali, dokonce se chystali odjet následující sobotu na letní byt.

Německý redaktor neměl rád Čechy. Dal si tři piva, pak se utopil ve Vltavě

Kdo ví, snad to byla právě představa společné dovolené, co vyvedlo Paškovou z psychické rovnováhy a přimělo ke strašnému činu. Posléze vyšlo totiž najevo, že poslední dobou hovořila často o rozvodu. Proč, respektive jaký by k němu mohla mít důvod, to nikdo netušil. A Pašek s koncem manželství přirozeně nesouhlasil.

Policisté se pokusili vyslechnout i samu vražednici. Jenže ta vypovídala velmi zmateně, takže ji lékaři v podstatě ihned prohlásili za duševně chorou a umístili do příslušného ústavu. Na Malé Straně, jejíž život plynul obvykle docela poklidně, se ještě dlouho nemluvilo o ničem jiném.

VŠECHNY DÍLY SERIÁLU ČESKÉ MORDY SI PŘEČTĚTE ZDE >>>

Padl na kolena a prosil, pak teprve panovačnou manželku zabil
DAN HRUBÝ 13. listopadu 2016 • 10:37

Padl na kolena a prosil, pak teprve panovačnou manželku zabil

Sebevražda falešného důstojníka aneb Smutný konec elegantního zloděje kabátů

Dan Hrubý


Klíčová slova: české mordy, historie, požár, vraždaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
26,020
22,760
29,210
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější