nahoru

V 74 letech stvořila globální meme. Zpěvačku Dolly Parton napodobuje Mr. Bean, Coca-cola i České dráhy

Oliver Adámek26. ledna 2020 • 11:00
V 74 letech stvořila globální meme. Zpěvačku Dolly Parton napodobuje Mr. Bean, Coca-cola i České dráhy
foto: Facebook

Influencerem se můžete stát v každém věku. Potvrzuje to aktuálně největší hit sociálních sítí. Je vcelku jednoduchý a proto virální – koláž čtyř profilových fotek pro různé sítě (LinkedIn, Facebook, Instagram a Tinder), jakou vytvoříte za pár minut. Na profily si je věší celebrity i velké firmy a státní úřady. Tenhle meme je ale zajímavý hlavně tím, kdo s ním přišel.

Hit „LinkedIn-Facebook-Instagram-Tinder“ koláže začal na profilu country zpěvačky Dolly Parton, která nedávno slavila 74. narozeniny. Její verze toho, čemu se za chvíli začalo samovolně říkat #DollyPartonChallenge, je parodie stylizace sebe samých, které se na sociálních sítích dopouštíme. Na profilovce pro pracovní LinkedIn stojí Parton v kostýmku s vizáží přísné učitelky, na facebookové (pro rodinu) ve vánočním svetru se soby, na obrázku pro stylařský Instagram se s kytarou opírá o oprýskané vintage dveře, pro Tinder má fotku ve vyzývavém králičím kostýmu.

Více i méně vtipné napodobeniny v posledních dnech plní digitální svět. Svoji verzi má třeba Mr. Bean, herec Mark Ruffalo, Coca-cola nebo Česká televize s legendární hlasatelkou Saskií Burešovou. Dolly Parton challenge prezidenta Miloše Zemana vytvořil kolážista Reflexu TMBK, svoji vlastní mají na Facebooku i České dráhy a dokonce, ač to zní bizarně, taky Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). V případě posledně jmenovaných institucí to působí spíš jako snaha o vtip za každou cenu.

Jaká verze Dolly Parton challenge vám připadá nejvtipnější? Prohlédněte si je v galerii:

Diskuse ke článku