BMW R-nineT + MOTO-KIT, BMWR-nineT (2017), Hookie Co. (D)

BMW R-nineT + MOTO-KIT, BMWR-nineT (2017), Hookie Co. (D) Zdroj: Jakub Frey

Janis Choppadelic (2013), H-D Sportster/Ironhead/hardtail (1975-93), K&K motorcycles: Kostis
SHOVEL (2017/18), H-D Shovelhead Hardtail, Wildstyle
ESO (2017/18), Honda Dominator (1991) Záplata Garage (Cz)
Red Bawor (2018), BMW r100/7 (1979), Vik`s CC (Cz)
ESO (2017/18), Honda Dominator (1991) Záplata Garage (Cz)
28
Fotogalerie

Nádhera na dvou kolech. Prohlédněte si galerii na zakázku upravených motocyklů

Výstava unikátních motocyklových přestaveb All Ride Moto Show IV. letos otevře brány na nové adrese v industriálním prostoru Art District Pragovka. Podívat se na ní můžete od 25. do 27. října 2019. Cena vstupenky je 150 korun. Podívejte se na ty nejlepší kousky v naší fotogalerii. 

Custom motorky neboli přestavby a stavby jsou stroje upravené na míru buď přímo majitelem nebo vyrobené na zakázku. Říká se jim různě. Café racer, neo-racer, brat, rat, bobber, chopper scrambler, drag bike, flat track bike… Stylů je spousta a jejich fúzí snad ještě více. Objevovaly se v různých dobách a místech a za různým účelem, pro jízdu na ulici, v lese nebo na závodní trati.

Podstatné je především to, co je po celá desetiletí hnacím motorem tohoto „šílenství“. Fascinace motorkami, kreativita, technická zručnost a touha a odvaha udělat z něčeho sériového něco výjimečného, ať už je výsledkem technický unikát, umělecké dílo nebo obojí. Výtvarné umění je nedílnou součástí custom světa, hlavně ve zpracování nádrží (custom paint job), helem i oděvů. 

Čtvrtý ročník All Ride Show nabídne opět po roce několik desítek originálních motorek, převážně přestaveb z českých a slovenských dílen, ale také od špičkových zahraničních stavitelů a garáží z Německa, Rakouska, Velké Británie či dokonce Japonska. Výstava si klade za cíl ukázat custom scénu v celé šíři. „Neukazujeme jen „šoubajky“, soustředíme se hodně na motorky, na kterých lidé skutečně jezdí – na ulici nebo je upravují pro různé typy závodů. Chceme, aby návštěvníci viděli, že existuje spousta přístupů, že fantazii se zde meze nekladou. Můžou to být motorky, na jejichž stavbě se pracovalo v profi dílně s 3D tiskárnou, na druhé pak stroje postavené ve stodole, přičemž oba výsledky můžou být stejně fascinující,“ uvádí jeden z organizátorů Jan „Somik“ Somerauer.

Podívaná pro znalce, ale i zábava pro rodiny

Program začíná 25. října v 18 hodin v areálu Art Districtu Pragovky na Kolbenově ulici ve Vysočanech, jen pár set kroků od stanice metra B Kolbenova a ještě méně od tramvaje. Samozřejmě můžete přijet i na motorce nebo autem, v areálu bude připraveno parkování. Expozice je umístěna v industriální a temperované hale.

V sobotu se výstava otevírá v 10 hodin dopoledne a končí před 22 hodinou. Nedělní program pak začíná opět v 10 a celou akci zakončí v 17 hodin vyhlášení vítězů divácké soutěže o nejlepší motorky. O hodinu později se dveře Pragovky zavřou nadobro. Více informací o celé akci najdete zde.