nahoru

Nadšený kutil rozebírá staré hodinky a vytváří z nich dokonalé miniaturní motorky. Podívejte se

Tereza Stonišová 23. června 2021 • 10:00
Nadšený kutil rozebírá staré hodinky a vytváří z nich dokonalé miniaturní motorky. Podívejte se
foto: Daniel Tanenbaum/Instagram

Nadšený sběratel věcí, které by mnozí nazvali harampádím, má zvláštní zálibu. Daniel Tanenbaum už přes dvacet let sbírá staré hodinky, aby je poté rozebral a vytvořil z nich miniaturní motorky. Jeho dílka jsou velmi zdařilá, a tak vášnivý inženýr kutil sklízí se svou zálibou úspěch.

„Jedna motorka mi zabere až padesát hodin času,“ píše Daniel na svém instagramovém účtu, který je díky jeho minimotorkám, ale i dalším miniaturním výtvorům, velmi oblíbený. „Dělám na tom každý den. Můj den vypadá tak, že když přijdu z práce, pobavím se chvíli s rodinou, a pak jdu rozebírat a stavět,“ popisuje Daniel. Motorky zaberou nejméně 30 hodin času, nejdéle nad jednou prý seděl 50 hodin.

Parádní hodinky najdete zde >>>

V jeho sbírce však nejsou jen motorky, Daniel vytváří rovněž například miniaturní sněžné skútry, auta nebo třeba filmové postavy. Na jeho výtvory se můžete podívat v galerii níže.
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.