nahoru

První sníh v Krkonoších: Naše nejvyšší hory už letos lehce pozdravila zima

Tereza Stonišová4. října 2019 • 16:35
První sníh v Krkonoších: Naše nejvyšší hory už letos lehce pozdravila zima
foto: David Taneček / ČTK

Během včerejšího dne se pahorky českých nejvyšších a nejnavštěvovanějších hor pokryly první sněhovou nadílkou. Hřebeny hor se letos se sněhem setkaly později než loni, kdy v Krkonoších poprvé nasněžilo o týden dřív, tedy 24. září.

Sníh padal v Medvědíně nad Špindlerovým mlýnem, v okolí Petrovy boudy, na Labské louce, Zlatém návrší a rovněž na Sněžce a v okolí Luční boudy. Na Luční hoře leží mírný poprašek i dnes, v nižších polohách sníh pomalu odtává. Sníh včera doprovázel silný vítr, který v posledních dnech trápí celé Česko. Proto například lanovka na Sněžku nebyla v provozu.

Hory se tedy začínají připravovat na sezonu, což znamená, že ne všechny boudy jsou nyní otevřené. Horská služba proto doporučuje návštěvníkům hor v tomto období nepodcenit počasí a dobře se informovat, kde je otevřeno. Mezisezona je oblíbeným obdobím horských nadšenců, protože do hor v tomto období jezdí minimum turistů. Krkonoše se v současnosti potýkají asi s největší krizí související s přebujelým turismem, proto s koncem léta nastává rovněž období, kdy si hory od tisíců návštěvníků alespoň trochu oddychnou.

Jak vypadá první sníh v našich nejvyšších horách, se můžete podívat v naší galerii:

Diskuse ke článku